WhatsApp’a Gelen Yeni Özellikler
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

WhatsApp’a Gelen Yeni Özellikler

0

WhatsApp’ın kullanıcılara ulaşmaya başlayan “Bilinmeyen Kullanıcıları Sessize Al” isimli özelliği, herhangi bir numaradan WhatsApp araması aldığınızda, bu aramanın sessizde kalmasını sağlayacak. Kullanıcı, rehberinde olmayan bir kullanıcıdan arama isteği aldığı zaman, bildirim olarak görmeyebilecek. Ancak elbette uygulamayı açıp arama bölümüne girdiğinizde, söz konusu aramaları görebileceksiniz.

WhatsApp’ın Bilinmeye Kullanıcıları Sessize Al özelliği, ayarlar bölümündeki Gizlilik menüsü altında yer alacak. Buraya girdikten sonra aramalar başlığı altında bilinmeyen kullanıcıların sessize alınmasını sağlayan bir seçenek görülecek. Bu seçeneği aktif eden kullanıcı, rehberinde kayıtlı olmayan kullanıcılardan gelen aramalar için bildirim almayacak.

mesaj silme özelliğinde de kullanıcı dostu bir iyileştirme yapıldı. 

Yanlışlıkla gönderilen mesajlar aceleyle herkesten sil yerine benden sil seçeneğiyle kullanıcıları zor durumda bırakabiliyordu. 

WhatsApp artık benden sil seçeneğine birkaç saniyeliğine de olsa geri alma özelliği getirdi. 

Platformdan yapılan açıklamaya göre, WhatsApp’in sesli mesajlar özelliğinin yanına ek olarak görüntülü mesaj özelliğini getirdiği belirtildi. Görüntülü mesajlar sayesinde, 60 saniye içinde söylemeniz ve göstermeniz gerekenleri kaydedip sohbetlere yanıt verilebilecek.

WhatsApp uygulamasını güncellemek için eğer Android işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa Google Play Store’a giderek WhatsApp uygulamasının üzerinde yer alan Güncelle butonuna basmanız gerekiyor. Bu butona bastığınızda uygulama saniyeler içerisinde otomatik olarak güncellenecektir.

ÇEVRİMİÇİ GÖRÜLME DEĞİŞİYOR

WhatApp’ta mesajların görülme özelliği ve son görülme kapatılabiliyor. Ancak yinede uygulamaya girdiğiniz zaman otomatik bir şekilde çevrimiçi olduğunuzu karşı taraf görebiliyor. 

Son yıllarda mahremiyet adımlarını artıran WhatsApp, çevrimiçi özelliğini son görülmeye bağlıyor. Yani isterseniz bunu da kapatabileceksiniz. 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap