Twitter e-ticarete adım atıyor: Twitter Shops test aşamasında
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Twitter e-ticarete adım atıyor: Twitter Shops test aşamasında

0

Twitter, e-ticarete yönelik yeni özellikler üzerinde çalışıyor. İşletme hesaplarının pazarlama faaliyetlerini kolaylaştırmak isteyen dev platform, test aşamasında olduğunu duyurduğu yeni özellik sayesinde işletmelerin ürünlerini listeleyebileceklerini açıkladı.

Twitter Shops ile Ürünler Listelenebilecek

Twitter, son dönemde e-ticarete ağırlık vermeye başladı. Getirilecek yeni özelliklerle birlikte işletme hesapları daha aktif hale gelecek. Twitter Shops paneline 10 bine yakın ürünün yüklemesi yapılabilecek ancak bu ürünler arasında yalnızca 50 ürün sergilenebilecek. Market panelinde sergilenen ürünler, işletmenin ziyaretçileri tarafından incelenebilecek.

Panelde bulunan ürünler için doğrudan satış işlemi gerçekleşemeyecek. Ziyaretçiler ürün özellikleri, stok durumu ve benzeri konularda bilgilenebilecek. Listelenen ürünü satın almak istedikleri taktirde ise mağazanın resmi internet sayfasına yönlendirilecek.

Twitter Shops ürün listelemek

Twitter Shops Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Twitter, yeni özelliğin test aşamasında olduğunu ancak ABD’de kullanılmaya başlandığını duyurdu. ABD’li işletmeler Twitter Shops özelliğini kullanmaya başlasa da, halen test aşamasında olduğu bilinen özelliğin Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında henüz bir bilgilendirme yapılmadı.   

Alışveriş Modülü de Test Aşamasında

Twitter, kısa zaman önce Alışveriş Modülü ve Canlı Alışveriş olarak tanımladığı Wallmart için de tanıtımlar yayınlamıştı. Öyle ki, Canlı Alışveriş özelliği için geçtiğimiz aylarda bir test yayını yapılmış, milyonlarca kişinin katıldığı yayında test edilen özellik başarılı bir sonuç vermişti. Özellik sayesinde canlı yayın esnasında ürün tanıtımı yapılırken, ürünün özellikleri listelenecek ve ziyaretçiler satın almak isterlerse alışveriş sayfasına yönlendirilebilecek.

Canlı yayının başarılı sonuç vermesiyle birlikte Samsung, Gopuff gibi markalar Wallmart için başvuruda bulundu. Alışveriş Modülü, Wallmart ve Twitter Shops özellikleriyle birlikte Twitter’ın e-ticaret pazarında payını arttıracağı tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap