Google Pixel Fold’un İnternete Düşen Yeni Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Pixel Fold’un İnternete Düşen Yeni Özellikleri

0

Yakın bir tarihte tanıtılması beklenen Google’ın yeni modeli Pixel Fold modeline ait yeni özellikler internete sızdı. 

Google tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan Android 12L versiyonu tanıtıldıktan sonra kaynak kodlarını inceleyen bazı kişiler tarafından bu kodlarda Google’ın katlanabilir telefon modeli olan Pixel Fold modelinin ekran özelliklerine keşfettiler.

Telefon sektörünün öncü firmalarından sonra piyasaya süreceği yeni telefonu ile Google da katlanabilir telefon piyasasına giriş yapmış olacak. Kullanıcıların merakla beklediği yeni modelin 2023 yılında tanıtılması bekleniyor.

Google Pixel Fold Ekran Özellikleri Nedir?

Pixel Fold modelinde iç ve dış olmak üzere iki ekran bulunacak. Yeni modelinde Google bu ekranları Samsung firmasından tedarik edecek. 

Elde edilen bilgilere göre bu ekranda 1840 x 2208 piksel çözünürlük, ekranın boyutunun ise 7.58 inç olması bekleniyor. 120 herzt yenileme hızını destekleyip, ortalama 1000 nit maximum 1200 nit seviyesinde ekran parlaklığı sağlayacak.

9to5Google ekibinin yapmış olduğu açıklamaya göre cihazın 2023 yılının ilk yarısında Android 12L sürümü ile birlikte gelebileceğini söyledi.

Kamera Özellikleri Nasıl Olacak?

Yine aynı ekibin yaptığı açıklamaya göre cihazda 12.2 Megapiksel Sony IMX363 modelindeki kamera ve geniş açı için 12 Megapiksel IMX386 kullanılacak. Kameraların dizaynı için ise son modellerdeki dizayn yerine Pixel 5 modelindeki dizaynın kullanılacağı açıklandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap