Samsung’un 5G Destekli Bütçe Dostu Telefonu Yakında Piyasada: Galaxy A14 5G
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Samsung’un 5G Destekli Bütçe Dostu Telefonu Yakında Piyasada: Galaxy A14 5G

0

Lider telefon üretici markalardan biri olan Samsung, ürün kataloğuna yeni bir ürünü daha katmak için geri sayıma başladı. Ürün yelpazesine yakında eklenmesi beklenen bu telefon modelinin en büyük artısı ise 5G destekleyen en ucuz telefon olması olacak. Telefonun teknik özelliklerine ise yazımızın devamında değiniyor olacağız.

Galaxy A14 5G modelli cep telefonunun Aralık ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şirket henüz resmi lansman tarihine yönelik bir açıklama yapmasa da beklentiler bu yönde. Resmi lansmandan önce Galaxy A14 5G modelinin Wifi Alliance veritabanında görülmesi 2.4GHz ve 5GHz Wifi’yi destekleyeceğini göstermiş oldu. Cihazın kutudan ise Android 13 sürümüyle çıkması bekleniyor.

Galaxy A14 5G Tasarımı

Galaxy A14 5G

Cihazın dış görünüşüne dair fotoğraflar geçmişte sızdırılmıştı. Sızan görüntülerde telefonun neredeyse düz bir çerçeve tasarımına sahip olduğu ortaya çıktı. Cihazın  arkasında üçlü kamera dizaynı var. Kameraların yanında ise bir adet LED flaş bulunmakta.

Telefonun ön tarafında ise ön kamera için üst kısmındaki U şeklinde bir çentik bulunmakta. Parmak izi okuyucu ise telefonun yan tarafında bulunmakta. Şarj etmek için USB Type-C bağlantı noktası ve bir adet hoparlör ızgarası telefonun altında yer almakta.

Galaxy A14 5G Teknik Özellikleri 

Ekranı 6.5” boyutunda olup 720 x 1600 destekli çözünürlüğe sahip. Arkasında bulunan ana kamera 50MP, F1.8 diyafram değerine sahip makro kamera 2MP, F2.4 diyafram değerine sahip derinlik sensörü ise 2MP değerinde çekimler yapabilmektedir. F2.4 diyafram değerindeki ön kamera ise 5MP ile fotoğraflar çekebilmektedir. İşlemci olarak MediaTek Dimensity 700 modelinin 2.2Ghz’lik işlemcisi cihazın içerisinde bulunmaktadır. 4 GB ram, 64 GB hafıza ve 5,000 mAh değerindeki bataryasıyla kullanıcı ile buluşmayı hedeflemekte.

Yazar Hakkında

Yorum Yap