GoDaddy’den milyonlarca dolarlık hata!
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

GoDaddy’den milyonlarca dolarlık hata!

0

Dünyanın en değerli alan adı satıcısı GoDaddy yaptığı hata ile milyonlarca dolar zarar etti. Alan adı satıcısı GoDaddy site akışındaki performansı hızlandıran Windows sunucularını yapılan hata ile yüzde 98 indirimli şekilde satışa sundu. GoDaddy’nin yaptığı hatayı fark eden milyonlarca kullanıcı servet değerindeki sunucuları satın aldı.

Yüzde 98 İndirimli

GoDaddy yaptığı hata ile milyonlarca dolar zarar etti. Müşterilerinin site akışlarındaki performansı arttıran Windows sunucularını yüzde 98 indirimli şekilde satışa sunan GoDaddy, yaptığı hatayı saatler sonra fark etti. GoDaddy’nin yaptığı hatayı fark eden kullanıcılar milyonlarca dolarlık sipariş verdi.

60 Aylık Sunucu Sadece 1429 Lira

GoDaddy’nin yaptığı hatayı fark eden kişiler hayrete düştü. Standart fiyatı 60 aylık süre için 86 bin lira olan sunucuları gün içerisinde sadece 1429 liraya satışa çıkaran GoDaddy, gelen milyonlarca sipariş sebebiyle büyük zarara uğradı. Yapılan hatayı fark eden GoDaddy yetkilileri fiyat listesini yeniden düzenledi.

GoDaddy Fiyat Listesini Yeniledi

Yetkililer kısa süre içerisinde fiyat listesini yeniledi. Müşterilerin mağdur durumda bırakıldığını kabul eden yetkililer, standart fiyatı 86 bin lira olan sunucuları 55 bin 769 lira olarak güncelledi. Yapılan hatayı telafi etmek isteyen yetkililer 30 bin 429 lirayı bulan indirim uyguladılar. Yapılan hata sebebiyle verilen siparişleri iptal eden GoDaddy, müşterilerinden özür diledi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap