Twitter, TweetDeck’i ücretli yapacak
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Twitter, TweetDeck’i ücretli yapacak

0

TweetDeck, 2016 yılında Twitter’ın bünyesine kazandırıldı. Uygulamayı başta gazeteciler ve sosyal medya uzmanları olmak üzere çok sayıda sektörün önde gelen isimleri kullanıyor. 2016 yılından günümüze kadar ücretsiz olarak hizmet veren uygulama, yeni sürümüyle birlikte abonelik sistemine geçecek. Abonelik için belirli bir aylık ücret talep edilecek.

TweetDeck Nedir?

2008 yılında internete servis edilen, 2016 yılında ise resmi olarak Twitter’ın bünyesine kazandırılan TweetDeck, birden fazla Twitter hesabının tek bir arayüzden yönetilebilmesine ve bu hesaplara editör alınabilmesine olanak tanıyor. Örneğin, bir gazete sayfasını birden fazla hesap sahibi yönetebiliyor.

Ayrıca TweetDeck reklamsız bir Twitter deneyimi sunuyor. İşletmelere çok daha kolay bir arayüz sunan TweetDeck, işlemlerin kolaylaştırılmasına yardımcı oluyor.

TweetDeck kullanım arayüzü

Abonelik Sistemi Getirilecek

TweetDeck, 2016 yılından günümüze kadar ücretsiz olarak hizmet veriyor. Ancak uygulamaya yakın zaman içerisinde yeni bir güncelleme getirilecek. Güncellemeyle birlikte TweetDeck’te abonelik sisteminin uygulamaya alınacağı konuşuluyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Twitter’ın uzun zamandır TweetDeck uygulamasını ücretli bir formata dönüştürmek istediği biliniyor.

Nitekim TweetDeck , 2017 yılında kullanıcılarına bir anket düzenlenmiş ve daha gelişmiş özelliklerin abonelik sistemiyle servis edilmesine yönelik kullanıcılardan görüş almıştı. Günün koşullarına bağlı olarak aylık 20 dolarlık bir ücretin alınacağını duyuran Twitter, anket sonuçlarına göre bu uygulamadan vazgeçmişti.

TweetDeck, Twitter’ın 2016 yılında kullanıma sunduğu bir eklentidir

Ücretsiz Kullanılabilecek

Twitter, TweetDeck’e abonelik sistemi getirse dahi TweetDeck kullanıcıları işlemlerini ücretsiz olarak tamamlayabilecek. TweetDeck’in eski sürümüne zorunlu bir güncelleme getirilmeyecek. Bu sayede dileyen kullanıcılar uygulamayı güncelleyerek daha gelişmiş özellikleri abonelik satın alarak kullanabilecek. Ancak aylık ücret ödemek istemeyen kullanıcılar eski sürümden ücretsiz olarak faydalanabilecek.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap