Apple, Twitter’a Reklam Vermeye Devam Edecek!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Apple, Twitter’a Reklam Vermeye Devam Edecek!

0

Uzun zamandır bir takım sorunlar yaşayan Twitter isimli sosyal medya uygulaması, yakın zamanda Tim Cook ile görüşen Elon Musk sayesinde reklam sorunlarını çözmüş oldu. 

Geçtiğimiz günlerde haberini yapmış olduğumuz; “Apple Twitter Reklamlarını Durduruyor!” haberimiz sonrasında bugün gelen yeni haberlere göre, Apple firması Twitter isimli sosyal medya üzerinde reklamlarını vermeye devam edecek.  Böylece iki marka arasında olan sorun çözülmüş oldu.

Elon Musk: Apple Reklamlarına Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Yakın bir zamanda gerçekleşmiş olan Twitter Spaces isimli etkinlik sırasında, Elon Musk; Apple firmasının kendi sosyal medya uygulaması üzerinde reklamlarını artırdığını söyledi ve kamuoyu ile paylaşmış oldu. Ayrıca yaptığı açıklamada Apple firmasının, Twitter’da reklam vermeye tamamen tekrardan başladığını da söylemiş oldu.

Apple, Twitter’a en fazla bütçe ayıran firmalardan birisi

Ayrıca yapılan incelemelerin göstermiş olduğu bir diğer etken de; Apple firmasının Twitter isimli sosyal medya uygulamasına en çok reklam veren firmalardan birisi olduğudur.

Apple Twitter Üzerinde Verdiği Reklamları Neden İptal Etmişti?

Apple reklam ajansı tarafından yapılan açıklamanın detayına göre, Twitter üzerinde marka güvenliği riskinin olduğu ve bu riskin mevcut olmasından dolayı da istikrarsızlık durumu oluşmasından ötürü reklamların iptal edileceği gündeme geliyor. Apple tarafından yayınlanan “Twitter – Devam Eden Marka Güvenliği Endişeleri” notu ile müşterilerinden Twitter reklamlarını durdurmalarını talep ediyor.

Elon Musk Tarafından Planlanan Twitter Blue Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

  • Reklamsız okuma deneyimi: Twitter Blue hizmeti alındığında, okuduğunuz makaleler arasında reklamlar gösterilmeyecek. Böylece daha efektif bir sosyal medya kullanım süreci olacaktır.
  • En Popüler Makaleler: 1 günlük süre içerisinde en çok okunan, paylaşılan ve beğenilen makaleler karşınıza gelmiş olacak.
  • Okuyucu Modu: Uzun Twitter dizelerini oldukça kolay bir şekilde okuyabilecek, metin boyutlarını da olabildiğince büyütebileceksiniz.
  • Gezintiyi Kişileştirme Özelliği: En çok kullanılan sayfaları kendi tercih ve zevkinize göre ayarlamanız mümkün olabilmektedir.
  • Uygulama Tema Özelleştirme: Uygulamanın temasını kendi tercihlerinize göre özelleştirmeniz mümkün olabilmektedir.
  • Uzun Videolar Yükleme İmkanı: Blue sistemine abone olan üyeler, 10 dakikalık videolar yükleyebilecek.
  • Tweet Kaydetme Özelliği: Hoşunuza giden ve beğendiğiniz tweetleri kaydederek onları tekrar tekrar okuma şansı elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap