META Reklamlarına Engel Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

META Reklamlarına Engel Geliyor!

0

Avrupa Birliği tarafından yürütülen kişisel verilerin korunmasından sorumlu olan kurum EDPB, sosyal medya hesaplarından Instagram ve Facebook gibi siteleri barındıran, Mark Zuckerberg tarafından yönetilen Meta isimli şirketin kullanıcı onayları alınmadan kişiselleştirilmiş reklam gösteremeyeceğine karar verdi. Karar sonrasında ilgili şirketin borsada bulunan hisselerinin değerlerinde düşüş gözlendi.

TRT Haber Paylaştı!

TRT Haber isimli ulusal kanalda yayınlanan haber ve bilgilere göre; bir kaynağın vermiş olduğu bilgiye dayandırılan bu karar, Avrupa Veri Koruma Kurulu’nun almış olduğu ancak kamuoyu ile açıklanmamış bir karar olarak bilinmekte.

İrlanda isimli ülkede kurulu olan Meta isimli şirketin uymakla zorunlu olduğu İrlanda Veri Koruma Kurumu ise bir ay içinde EDPB’nin kararı paralelinde bir karar almış olacak.

Meta’ya Yine Para Cezası Geliyor Olabilir!

Tahmin edilen verilere göre, EDPB isimli kurum; İrlanda Veri Koruma Kurumu’na ilgili şirkete para cezası vermesi yönünde fikir beyanında bulunabilir.

Güne %6,8 düşüşle başlandı!

Meta hisseleri bu haberlerden sonra güne %6,8 düşüşle başlamış oldu. Yapılan incelemeler göz önüne alındığında bu tarz reklam gösterimi yapan diğer şirketlerin hisse değerlerinde de gözle görülür bir düşüş olmuş durumda. 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap