Kenya 40 Dolara Telefon Üretecek!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Kenya 40 Dolara Telefon Üretecek!

0

Kenya 40 Amerikan Dolarına akıllı telefon üretimine başlayacak. Kenya’nın Devlet Başkanı olan William Ruto, ülkesinde bir sonraki sene 40 Amerikan Doları karşılığında akıllı telefon üretmeye başlayacağını ifade etti.

Citizen isimli televizyon kanalı tarafından yapılan habere ve paylaşılan video habere göre; Kenya Başkanı Ruto, ülkesinde yapmış olduğu bir toplantıda yapmış olduğu basın açıklamasında, Kenya isimli ülkenin en ucuz akıllı telefonlarının üretileceğini ve bunların satılacağını belirtmiş oldu.

40 Amerikan Dolarına Akıllı Telefon!

Sektör tarafından istenen ve talep edilen her türlü özelliğe sahip olacak akıllı telefonların 40 Amerikan Doları üzerinden satılacağını ifade etmiş oldu.

Ruto: “Söz Veriyorum..!”

Kenya Devlet Başkanı Ruto yapmış olduğu konuşmada: ” Söz veriyorum, Kenya, gelecek 8 ila 12 ayda Afrika’nın en ucuz akıllı telefonunu üretecek” ifadesini kullandı ” ifadelerine yer vermiş oldu.

Afrika kıtasında daha önce de Ruanda isimli ülke ve Güney Afrika isimli ülkeler, yerli akıllı telefon modellerini üretmiş olup, pazarlamaya başlamıştı. Ancak bu firmalardan Güney Afrika üzerinde üretim yapan telefon üreticisi firma fabrikasını bu yıl satışa çıkarmıştı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap