Rockstar Games, GTA 6 İle İlgili Yeni Bilgileri Paylaşıyor mu ?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Rockstar Games, GTA 6 İle İlgili Yeni Bilgileri Paylaşıyor mu ?

0

GTA 6 Nasıl olacak? Tüm bilinenler

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde Rockstar Games, GTA 6’nın çıkışıyla ilgili bazı detayları açıkladı. Önümüzdeki Aralık ayında, oyuncularla buluşturulacak olan GTA 6’nın ilk fragmanı heyecanla bekleniyor.

Geçen yıl, GTA 6 ile ilgili büyük miktarda bilgi sızdırıldı ve bu durum şirketi erken geliştirme görüntülerini internetin birçok köşesinden kaldırmaya zorladı. Bu sızıntılarda, oyunun alfa sürümünden önceki halini gösteren oynanış görüntüleri bulunuyordu. Ancak, bu sızıntıların oyunun lansmanında nasıl bir etki yaratacağını söylemek zordur.

Bloomberg’in Haziran 2022’de yayınladığı bir rapora göre, eski bir Rockstar çalışanı, GTA 6’nın piyasaya sürülmesinin en az iki yıl uzakta olduğunu iddia ediyor. Bu durumda, yeni oyunun muhtemelen 2025 yılında gelebileceği düşünülmektedir.

Take Two’nun yakın zamanda yayınladığı kazanç raporu, gelecek mali yılın şirket için büyük bir yıl olacağını söylüyor ve bu durum muhtemelen GTA 6’nın duyurulmasına işaret ediyor.

Yeni GTA oyununun hangi platformlarda çıkacağına dair henüz bir bilgi bulunmamakla birlikte, oyunun ilk olarak PS5 ve Xbox konsollarında çıkması olası görünüyor. Ancak, oyunun PC sürümüne duyulan ilgi de göz önüne alındığında, PC için bir sürümün de geleceği bekleniyor. Rockstar Games, oyunun geliştirme aşamasında olduğunu doğrulamış ve önümüzdeki Aralık ayında ilk fragmanın yayınlanacağını açıklamıştı. Ancak, şu an elimizde bu bilgilerden başka bir şey bulunmamaktadır.

GTA 6’nın konusu hakkında herhangi bir bilgi vermemiş olsa da, sızıntılara göre, oyunun Vice City şehrinde veya onun kurgusal bir versiyonunda geçebileceği düşünülmektedir. Bloomberg’in raporuna göre, GTA 6’nın hem Kuzey hem de Güney Amerika’yı kapsayan devasa bir alanı ele aldığı iddia ediliyor.

En dikkat çekici iddialardan biri, yeni GTA oyununun haritasının sürekli değişeceği yönündedir. Şirket, oyunun piyasaya sürülmesinden sonra bile iç mekan ve harita güncellemeleri yapacağını söylüyor. Bu güncellemeler, GTA 5’in aldığı güncellemelerden çok daha büyük olacak ve geliştiricilere geniş bir zaman çerçevesi sağlayarak oyunun haritasını genişletebilmelerine imkan tanıyacak. Aynı zamanda, oyunun piyasaya sürülmesinden sonra keşfedilecek yeni alanların sürekli olarak artacağı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap