En İyi Tarayıcı Hangisidir?
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

En İyi Tarayıcı Hangisidir?

0

İnternet tarayıcıları, büyük bir ağ olan internette gezinmemizi sağlayan en önemli detaydır. Bir internet tarayıcısı hem güvenli hem hızlı hem de iyi bir görünüşe sahip olmalıdır. Günümüzde yüzlerce farklı internet tarayıcısı bulunurken bunlardan birkaçı diğerlerine göre çok daha öne çıkmakta ve çok daha güvenli olmaktadır. Sizler için hazırladığımız en iyi tarayıcı hangisidir? rehberimiz ile 2022 yılında en iyi tarayıcıları görebilirsiniz.

En İyi Tarayıcı Hangisidir?

İnternet tarayıcılarının güncelliği ve güvenliliği bu noktada en kritik noktadır. Bir tarayıcı sürekli güncelleme alıyor ise sizi zararlı yazılımlardan korumayı hedeflemektedir. Özellikle eski sistemlerde kullanılan tarayıcıları günümüzde kullanmaya çalışmak büyük bir risk barındırmaktadır. Internet Explorer gibi çağ dışı kalmış tarayıcılar yerine aşağıdaki tarayıcıları tercih etmeniz, daha güvenli bir internet sörfü sunmanızı sağlayacaktır.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox, uzun yıllar boyunca bu alanda kendini kanıtlamış ve bilinen en güvenli tarayıcılardan biri olarak öne çıkmaktadır. Özellikle çok farklı platformlarda aynı düzeyde kaliteyi sunmayı ile milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Düzenli ve anlık güncellemeler ile kendini ve kullanıcılarını koruyan Firefox; esneklik, platformlar arası eş zamanlı çalışma ve gizlilik konusunda en iyi tercihiniz olabilir. Firefox’un, tek kötü yanı ise sayfa işlemeleri güvenlik açısından diğer tarayıcılara göre daha yavaş çalışmaktadır.

Microsoft Edge

Microsoft’un yeni başyapıtı olan Microsoft Edge, Windows 10 ile birlikte hayatımıza girmiş ve birçok yenilikleri ile Internet Explorer’ı saf dışı bırakmayı başarmıştır. Microsoft tarayıcı konusunda rakiplerinden geri kalmamak adına Chromium tabanlı yeni tarayıcısı ile hız, gizlilik ve web uygulamaları ile tekrardan sektöre katılmış ve hatırı sayılır kitleye ulaşmayı başarmıştır. Tek kötü yanı Windows kullanıcılarını gereksiz yere varsayılan tarayıcı olmaya zorlamasıdır.

Google Chrome

Dünyada en çok kullanılan tarayıcı olarak öne çıkan Google Chrome, iyi bilgisayarlarda birer canavarken, düşük sistemlerde birer çile olabiliyor. Chrome; yüksek performansı, binlerce uzantısı ve kapsamlı çeşitliliği ile her işinizi kolaylıkla görmenizi sağlıyor. Google Chrome için yıllardır tek eksik, yüksek düzeyde RAM ve CPU tüketmesi olarak göze çarpıyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap