Realme Türkiye’de üretime geçiyor
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Realme Türkiye’de üretime geçiyor

2

Türkiye içerisinde aktif olarak yer alan teknoloji şirketlerinden birisi olan Realme geçtiğimiz saatlerde bizleri sevindirecek bir haber verdi. Şirket ülkemiz içerisinde telefon üretimine başlayacağını açıkladı.

Samsung ve Xiaomi gibi Realme’nin de ülkemiz içerisinde böyle bir karar alması bizleri oldukça sevindiriyor. Ancak firma halen hangi cihazların ülkemiz içerisinde üretileceğine dair bir bilgi paylaşmış değil.

Firmanın Türkiye için açmış olduğu Twitter hesabı üzerinden “Vaziyet alın, buralar karışacak. Türkiye’de üretilen ilk Realme telefonu sence hangisi? Tahminleri alalım.” açıklamasında bulunmuştu. Hatta bu açıklamanın altında bir resim yerleştirilip üzerine “Yeni bir C geliyor, hatta yerli bir C geliyor!” yazısının yazıldığını görüyoruz.

Yapılmış olan bu açıklama ile ülkemiz içerisinde C serisine ait bir cihazın üretiminin yapılacağını tahmin edebiliriz.

Realme bu girişimden olumlu etkilenecek

Türkiye bu tür girişimlere olumlu baktığından dolayı, ülkemiz içerisinde bu şekilde üretime geçen firmalara çeşitli avantajlar sunuyor. Tabii ki kullanıcılar da bu avantajlardan olumlu yönde etkilenebiliyor. Özellikle yurt dışından gelen cihazlar fiyat bakımından yüksek olurken, ülkemiz içerisinde üretilen cihazlar yurt dışından gelenlere göre daha makul bir fiyat üzerinden satışa çıkıyor.

Realme-Logo

Bazı büyük firmaların ülkemiz içerisinde çıkarmış olduğu ilk telefonlara bakarsak, Xiaomi’nin Redmi serisine ait 9C modelini karşımıza çıkardığını görüyoruz. Oppo tarafında ise A15s modeli bizleri karşılıyor.

Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden düşüncelerinizi paylaşabilir, sayfamız içerisinden bu tür haberleri okumaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. r10dan denizpolatim emeklerinize sağlık hocam :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir