Google Grup Sohbetleri, Artık Daha Güvenli!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google Grup Sohbetleri, Artık Daha Güvenli!

0

Google isimli firmanın mesajlar uygulamasında yapılabilecek grup sohbetleri artık çok daha güvenli bir şekilde yayın hayatına devam ediyor.

Android mesajlar uygulamasında kurulan iletişimlerin daha güvenli bir şekilde gelebilmesi için yeni özellikleri sunmuş olan Google, grup sohbetleriyle ilgili olarak uçtan uca şifreleme yöntemini geliştirmiş oldu.

Uçtan Uca Şifreleme Test Ediliyor!

Zengin iletişim hizmetleri bir diğer adıyla RCS olarak bilinen grup sohbetler için uçtan uca şifrelemenin test edildiğini kamuoyuna duyurmuş oldu.

Önümüzdeki Haftalarda Beta Programına Katılacak!

Beta programına katılan kullanıcılara, yeni özelliğin geleceğini belirten Google isimli platform, yapacağı güncellemeler için çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor.

Sadece Alıcı ve Gönderici Mesajları Görebilecek!

Mesajlaşırken siz ve alıcılar dışında hiç kimse, buna uygulamanın üretici firması da dahil hiçbir üçüncü taraf mesajlarınıza ve konuşmalarınıza erişim sağlayamayacak. Sohbette bulunan metinler, medya dosyaları ve diğer tüm belgeler şifrelenecek. Şifreleme yöntemi ile yapılan bu işlemlerde, tüm veriler karıştırılmış verilere dönüştürülerek hizmet çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap