Huawei Arama Motoru Petal Search Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Huawei Arama Motoru Petal Search Özellikleri

0

Amerika ile yaşadığı sorun nedeniyle Huawei’nin kendi ekibi tarafından kodlanan Petal Search arama motoru kullanan kişilerinin günlük hayatını kolaylaştıracak birçok kolaylık sunuyor.

Çin markası olan Huawei, ABD hükümetinin ısrarı ile Google’da yaşamış olduğu sıkıntılar sonrasında birçok kısıtlama ile karşı karşıya kaldı. Google hizmetlerini kullanamayan Huawei, bunun önleyebilmek amacıyla Petal Search adlı arama motorunu 2020 yılında piyasanın kullanıma sundu. 

Petal Search’i diğer arama motorlarından ayıran özellikler nelerdir?

Petal Search bir arama motoru olup, AppGallery ve diğer üçüncü taraf kaynakları kısıtlamalar nedeni ile bazı uygulamaları indiremeyen kullanıcılar için üzerinden sonuçları bir araya getiriyor. Aranan uygulamayı Petal Search uygulama mağazalarından gelen sonuçları da arama sonuçlarına dahil ediyor.

Yine bir Huawei uygulaması olan AppGallery ile entegre şekilde çalışan Petal Search, üçüncü taraf yazılım kaynakları arasından popüler olan Aptoide, APKMirror, APKMonk, APKPure, APKCenter ve Uptodown gibi sitelerden kullanıcılara aranan uygulamanın APK dosyasını sunabiliyor. Böylelikle Google Play Store üzerinden işlem yapamayan Huawei cihaz kullanıcıları, telefonlarına bu uygulamaların APK’larını bu yollarla indirebiliyor.

Huawei yaptığı açıklamada bu arama sonuçlarında çıkan uygulama APK’ları kendi özel güvenlik kontrollerinden geçirdiğini ifade ediyor. Böylelikle kullanıcılar uygulamayı güvenli bir şekilde cihazlarına indirebiliyor. Fakat yine de söylemekte fayda var indirilen bu uygulamalar orijinal değil.

Google Play’de bulunan neredeyse bütün programların APK’ları olmasına rağmen, bazı uygulamalar düzgün bir şekilde çalışabilmek için yine de Google Play hizmetine ihtiyaç duyabiliyor. Aynı zamanda birçok finans uygulamasının da Huawei cihazlarda düzgün bir şekilde çalışmadığını aktaralım.

Mobil uygulama bulma konusunda güzel özelliklere sahip olarak öne çıkan Petal Search, bunun dışında diğer arama motorları gibi günlük aramalarınızda kullanabileceğiniz bir uygulama. Petal Searh üzerinden ayrıca görsel aramaları da gerçekleştirilebiliyor. Kullanan kişiler galerilerindeki bir fotoğrafı aratarak ona benzeyen sonuçları arama motorlarından bulabiliyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap