OpenSea’de, kredi kartıyla NFT alınabilecek
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

OpenSea’de, kredi kartıyla NFT alınabilecek

0

Opensea, popüler NFT pazar yerlerinden biridir. Bugüne dek yalnızca kripto birimleriyle alışveriş yapılabilen pazar yerinde getirilecek yeni özellikle birlikte kredi kartıyla alışveriş yapılabilecek. Bu sayede kullanıcılar NFT alım-satım işlemlerini daha kolay bir şekilde tamamlayabilecek.

Kredi Kartıyla Alışveriş Seçeneği

Opensea yetkilileri getirilecek yeni özellikle birlikte koleksiyon sahiplerinin bugüne dek satışlarını gerçekleştirdikleri ödeme yöntemlerinin yanı sıra Visa, MasterCard, American Express, Apple Pay ve Google Pay ile kredi kartıyla alışveriş seçeneği sunabileceklerini duyurdu. Yeni özellikle birlikte kripto piyasasıyla ilgilenmeyen kişilerin de NFT dünyasına katılmaları sağlanacak.

Kademeli Olarak Getirilecek

Kredi kartıyla alışveriş imkanı sunan yeni özelliğin kademeli olarak getirileceği, uygulamanın kullanıcılara birden sunulmayacağı belirtildi. Öyle ki MoonPay olarak adlandırılan özelliğin test aşamasında bazı kullanıcı hesaplarında denendiği kaydedildi.

Instagram’a NFT Gelecek

NFT her geçen gün hedef kitlesini genişletiyor. Instagram’ın hak sahibi Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg, NFT’nin Instagram’a da entegre edileceğini duyurdu. Bu sayede koleksiyon sahipleri ürünlerini Instagram gibi milyonlarca kişinin yer aldığı platformlarda da sergileyebilecek. Halihazırda NFT koleksiyonerlerinin en çok kullandıkları sosyal medya uygulaması ise Twitter. Twitter vasıtasıyla koleksiyonlarına doğrudan yönlendirme yapabiliyorlar.

NFT Nedir?

NFT’yi yakından tanımak isteyenler için açıklayalım. Non-Fungible Token olarak adlandırılan NFT, kişinin üreticisi olduğu bir ürünü dijital ortamda sergileyebilmesine bununla birlikte dijital ürünün sahibi olduğunu kanıtlayabilmesine yardımcı olan tanımlayıcı uygulamadır.

NFT’ler farklı türlerde olabilir. Bir müzik parçası, 3D çizim, grafik tasarım, resim, fotoğraf ve daha pek çok farklı türden ürün NFT olarak tanımlanabilir.

NFT’ler, Opensea gibi platformlar aracılığı ile satışa sunulabilmektedir. En popüler NFT pazaryeri olan Opensea getirilen yeni özelliklerle birlikte hitap ettiği kitleyi genişletmekte, bu sayede de koleksiyon sahipleri için vazgeçilmez hale gelmektedir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap