Etsy, Alışveriş Uygulaması Depop’u 1,6 Milyar Dolara Satın Aldı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Etsy, Alışveriş Uygulaması Depop’u 1,6 Milyar Dolara Satın Aldı

0

Etsy, genç Z kuşağı müşterilerini hedeflemek amacıyla İngiltere merkezli ikinci el moda uygulaması olan Depop’u satın aldı. 1,62 milyar dolarlık anlaşma bugün açıklanmıştır ve bu yıl içerisinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Etsy CEO’su Josh Silverman, “Depop’u Genç Z kuşağı tüketiciler için yeniden satış evi” olarak nitelendirdi.

Depop kullanıcılarının %96’lık oranı 26 yaşının altında oluşuyor ve genç müşteriler sürdürülebilir şekilde alışverişe önem vermektedir. 2011 yılında Londra’da kurulan uygulama, kullanıcıların çevrim içi olarak Pazar yeri aracılığı ile kullanılmış giysi alıp satmalarına olanak sağlıyor.

Depop, alışveriş unsurunu Instagram tarzında olan direct mesajlarla birleştiriyor. Bu şekilde alıcılar ve satıcılar, fiyatlar ve kargo ücreti için pazarlık yapabiliyor. Bu uygulama, şuanda 150 ülkede hizmet veriyor ve 30 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunmaktadır.

Etsy

Bununla birlikte, Etsy, sunulan ürünlerle, eski müşterilere yönelme eğiliminde oluyor. Etsy CEO’su Silverman yaptığı açıklamada, “Depo, tutkulu bir topluluğa, benzersiz öğelerden oluşan oldukça farklı bir teklife sahip canlı, iki taraflı bir pazardan oluşuyor ve daha fazla ölçeklendirmek için önemli bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz” dedi.

Anlaşmanın Depop’un daha fazla genişlemesine izin vereceğini, ancak Londra’da bulunan mevcut ekibi tarafından yönetileceğini de sözlerine ekledi. Depop CEO’su Maria Raga, “Depop’u gelecek neslin benzersiz modayı keşfetmek ve alışveriş yapma şeklimizi değiştiren bir topluluğun parçası olmak için geldiği geldiği yere dönüştürmek için inanılmaz bir yolculuktayız” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap