Quest Pro hakkında beklenen açıklama geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Giyilebilir Teknoloji

Quest Pro hakkında beklenen açıklama geldi

0

Geçtiğimiz günlerde Facebook Başkan Yardımcısı olan John Carmack ve Andrew Bosworth tarafından Quest Pro sanal gerçeklik gölüğünün yolda olduğuna dair bazı açıklamalarda bulunulmuştu. Yapılmış olan bu açıklamanın ardından ise geçtiğimiz saatlerde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg bu gözlük hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Quest Pro sanal gerçeklik gözlüğünün hazırlanmakta olduğunu söyleyen Zuckerberg bu gölüğün yüksek seviyede bir deneyim sunacağını belirtti. Sadece oyunlar için kullanılmayacak olan bu cihazın farklı alanlarda kullanılabilmek için birçok yeni sensörler ile donatıldığını aktardı. Eklenen yeni sensörler için halen bir bilgi paylaşılmamış olsada bazı kaynaklar tarafından yapılan açıklamalara göre cihaz üzerinden göz izleme sensörünün de yer alacağı söyleniyor.

Oculus Quest 2
Oculus Quest 2

Peki Quest Pro ne zaman satışa çıkacak?

Bir çoğumuzun heyecanla beklemiş olduğu bu sanal gerçeklik gözlüğü yukarıda da belirttiğimiz gibi üzerinde kullanan kişinin yüz hareketlerini takip ederek daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bu gelişmiş sanal gerçeklik gözlüğünün bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Cihazın en erken sunum tarihi önümüzdeki yıl gibi görünüyor.

Not: Haber içerisinde kullanılmış olan resimler Quest 2 sanal gerçeklik gözlüğüne aittir.  

Yazar Hakkında

Yorum Yap