İsmail Demir F1 Aracından Gözdağı Verdi!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

İsmail Demir F1 Aracından Gözdağı Verdi!

0

Savunma Sanayi Başkanı olan İsmail Demir, Formula Student aracı ile geçtiğimiz günlerde tur attı. İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından üretilen bu araç 100 km hıza sadece 2,9 saniyede ulaşabiliyor. Araçla test sürüşüne çıkan Demir, pist üzerinde drift de atarak, sürüş sonrası bir takım açıklamalarda bulundu.

Biz Her Konuda Kendimize Yetmeliyiz!

Çıktığı test sürüşünden sonra çeşitli açıklamalarda bulunan Demir, yapmış olduğu söylemde ” Şu anda gördüğümüz her ambargo, her engelleme, her yavaşlatma bize ve gençlerimize şunu tekrar hatırlatıyor; biz her konuda kendimize yetmeliyiz” sözlerine yer verdi.

Başkan İsmail Demir, Ambargolar Hakkında Konuştu!

Ülkemize yapılan ambargolar ile ilgili de birçok açıklamaya yer veren İsmail Demir’in sözleri alanda fazlasıyla dikkat çekti ve beğeni aldı. Demir tarafından yapılan konuşmada: “Ambargolar ile bizi durduracaklarını düşünenlerin çok çok yanıldıklarını gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Ambargolar nihayetinde ambargo uygulayan ülkelerle bizim ilişkilerimiz konusunda onların niyetlerini ve gerçek duygularını ortaya koyan test turnusol kağıdı oluyor. Bu da bizim azmimizi arttırıyor. Nasıl ki milli savunma sanayinin başlangıcı 1970’li yıllardaki ambargolar ile oldu. Şu anda gördüğümüz her ambargo her engelleme her yavaşlatma da bize ve gençlerimizi şunu tekrar hatırlatıyor; biz her konuda kendimize yetmeliyiz” sözleri ile fazlasıyla dikkat çekmiş oldu.

Dalga Dalga Büyüyen Faaliyetin Yeni Bir Aşaması: TEKNOFEST!

Karadeniz bölgesinin oldukça kilit şehirlerinden birisi olan Samsun isimli şehrimizde yapılan bu etkinlik sonrasında birçok kişi alanda bulunan araçlar hakkında fazlasıyla memnun bir şekilde alanda zaman geçirmiş oldu.

Samsundaki etkinlikte İsmail Demir birçok farklı zaman diliminde konuşmalar yaptı. Fazlasıyla dikkat çeken bir diğer konuşması ise; “TEKNOFEST KARADENİZ dalga dalga büyüyen bir faaliyetin yeni bir aşamasıdır. İlk günden bugüne kadar ki gelişimi gördüğümüzde büyük bir heyecan dalgasını ülke çapına yaydığımızı hatta bu sene Azerbaycan’da yapıldığını ve bu etkinliğin ülkemizin dışına da taştığını görüyoruz. 10 binlerce yarışmacı ve projenin olması güzel bir göstergedir. Demek ki biz 7’den 77’ye herkese teknolojik heyecanı tattırdık. Savunma sanayi ilk günlerde çok yoğun bir şekilde bu etkinliğin içinde oldu ama gördüğümüz kadarıyla savunma sanayinin dışında da büyük bir ilgi var. Bu da ülkemizin genel olarak milli teknolojik hamlesi konusunda yaygın bir ivmeye kavuştuğunu gösteriyor. Bu konunun meyvelerini biz inşallah önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Çünkü bu heyecanın ürüne, teknolojiye ve katma değere dönüşmesi belirli bir zaman alacak” şeklinde tamamlanan konuşması oldu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap