Microsoft’tan kullanıcıların hoşuna gitmeyecek hamle: Windows 11’de reklam gösterilebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Microsoft’tan kullanıcıların hoşuna gitmeyecek hamle: Windows 11’de reklam gösterilebilir

0

Windows 11 için çalışmalarına hız veren Microsoft, sistemi piyasaya sunmak için gün sayıyor. Genel anlamda bilgisayar performansına olumlu etki edecek yenilikler getirmeye hazırlanan dev şirket, kullanıcıların hoşuna gitmeyecek bir özelliği test aşamasına aldı.

Windows 11 Reklamlı Olabilir

Geçtiğimiz günlerde Windows 11’in ‘dosya gezgini’ alanında çalışmalar gerçekleştiren şirket, Windows 95’te olduğu gibi sekmelerin getirileceğini müjdelemişti. Açıklanan bu yenilik birçok kullanıcı tarafından olumlu karşılandı. Ancak, dosya gezgini’ne bir yenilik daha getirilecek. Şirket yetkilileri, Windows 11’in dosya gezgini paneline reklam verilebilmesine olanak sağlayacak bir özelliğin test aşamasına alındığını duyurdu.

Kullanıcılar Tepki Gösterdi

Windows kullanıcıları şirket yetkilileri tarafından yapılan paylaşıma büyük tepki gösterdi. Paylaşımda Windows’a ait içeriklerin reklamı yapıldığı görülüyor. Ancak ilerleyen süreçte farklı kurumlara, belki de kişilere ait reklamlara da yer verilebilir. Bu durumda Windows 11 için yüksek meblağda ödeme yapan kişiler test aşamasındaki özellikten rahatsız olabilir.

Özellik Henüz Test Aşamasında

Kullanıcıların tepki gösterdiği özellik henüz test aşamasında. Dolayısıyla özelliğin Windows 11’de olmama ihtimali bulunuyor. Gelen tepkilerin ardından şirketin özellikten vazgeçebileceği de düşünülüyor. Microsoft yetkilileri, özelliğin getirilmesindeki temel amacın kullanıcılardan geri dönüş almak olduğunu belirtiyor.

Şirket, özellik sayesinde kullanıcıların ürünlerden memnun kalıp, kalmadıklarını veya önerilerini öğrenebileceklerini; dolayısıyla Windows 11’in daha da geliştirilebileceğini açıkladı. Microsoft her ne kadar kullanıcıları düşünerek özellik üzerinde çalışmalar gerçekleştirildiğini duyursa da, Windows kullanıcıları şirketin daha fazla gelir elde etmek için böyle bir hamle yaptığını düşünüyor.

Windows 95’teki Sekme Özelliği Geri Geliyor

Microsoft yetkilileri geçtiğimiz günlerde Windows 95’te olduğu gibi Windows 11’de de dosya gezgini panelinde sekmelere yer verileceğini aktardı. Ayrıca Windows 11 üzerinde çalışmalarını sürdüren Microsoft, işletim sisteminin gelecek günlerde piyasaya sürüleceğini müjdeledi. Dileyen kullanıcılar sistemin beta sürümünü cihazlarına kurabilecek.

Windows 11'e sekme özelliği geliyor

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap