GameStop Kan Kaybediyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

GameStop Kan Kaybediyor!

0

GameStop isimli firmanın kripto paralardan büyük darbe aldığını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle küçülmeye giden şirket, ilk işlem olarak çalışanlarını işten çıkartarak küçülmeye gittiğini beyan etti.

Daniel Williams : İşten Çıkarma Turu!

Firmanın kazanç raporu yaklaşırken, birçok çalışanını işten çıkartan GameStop, Axios’a göre; şirketin kripto cüzdanının arkasında yer alan ekibin ağır darbe almış olduğunu iletti. GameStop bünyesinde hizmet vermekte olan Baş Yazılım Mühendisi Daniel Williams tarafından yapılan açıklamada; “GameStop’ta şu anda devam etmekte olan büyük bir işten çıkarma turu daha” şeklinde paylaşım yapıldı. İlgili mühendis bu paylaşımı LinkedIn üzerinden yapmış oldu. Bu açıklama sonrasında mühendis tarafından gelen ikinci bir paylaşımda ise ilgili bilgilendirmenin şirket hesapları üzerinden de yapılacağı bilgisi yapıldı.

Facebook ve Twitter’dan Sonra GameStop’da Eklenmiş Oldu!

Günümüzde birçok şirketin, işten çıkarma haberlerinin bu kadar sıklaşmasının en büyük nedeni; kripto paraların sürekli olarak çakılıyor olmasından kaynaklanıyor. Facebook, Twitter gibi devasa şirketlerin bile aralarında olduğu işten çıkarma yapan firmalar arasında GameStop da eklenmiş oldu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap