FTX Borsası Çöktü 600 Milyon Dolar Kayıp
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

FTX Borsası Çöktü 600 Milyon Dolar Kayıp

0

FTX isimli borsa tarafından yapılan açıklamada; FTX sisteminin hacklendiğini ve sistemde bulunan tüm paraların çalındığı bilgisi şirket tarafından yayınlandı. İnternet sitelerinde ve mobil uygulamalarında virüs bulunan uygulamanın batmasıyla piyasa oldukça karıştı. Son zamanlarda sürekli olarak kara haberlerin paylaşım noktası olan FTX Borsası siber saldırı sonrasında kasalarında olan tüm paralar ile birlikte battığını resmen ilan etmiş oldu.

Yatırımcılarının 10 Milyar Dolarlık Bakiyesini Riske Atmıştı!

Ayrıca ilgili borsa, kullanıcıları tarafından yatırılan 10 milyar Amerikan doları değerindeki bakiyesini riski yatırım araçlarına yatırmış ve paranın değerini ortadan kaldırmıştı. Bunun haricinde, olmayan varlıkların teminat olarak bankalara gösterilmesi, para çekimlerinin asıya alınması ve diğer olaylardan sonra beklenen haber geldi ve borsa tamamen battı!

FTX Borsasının İflası, Diğer İflas Haberlerine Zemin Hazırlıyor Olabilir!

FTX borsasında yatırımı olan binlerce yatırımcı oldukça mağdur ve ne olacağını henüz bilmiyor. Bunun haricinde oldukça yüklü miktarda Bitcoin parası olan kişilerin de yatırımlarının bu borsa olduğu biliniyor. FTX borsasının iflas etmesiyle birlikte, buraya yatırım yapan kişilerin iflas durumu da çok uzakta olmayacak gibi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap