YouTube Kötü Yorumlara Ceza Verecek!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

YouTube Kötü Yorumlara Ceza Verecek!

0

YouTube, topluluk kurallarına aykırı olarak yorum yapan kişilerle ilgili yeni bir karar almış oldu. İlgili şirket tarafından, kötü yorumlarda bulunan ve topluluk kurallarını ihlal eden kişilere 24 saat boyunca başka yorum atması engellenecek.

Nefret Dolu Söylemler Engellenecek!

Sadece YouTube değil, diğer birçok platformda bu tür yorumların engellenmesi adına kendi platformları üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalarla ilgili olarak, nefret dolu söylemlerin engellenmesi planlanıyor. YouTube isimli platform da, topluluk kurallarını ihlal eden kötü yorumlarla ilgili yakında yeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıkmış olacak.

24 Saatlik “Zaman Aşımı” Cezası!

TechCrunch’ın haberine göre, ilgili şirket kötü amaçlı yorumları tespit edecek ve kaldıracak. Yorumu gönderen kullanıcılara da ilgili cezaları uygulamış olacak. Bu tür işlemlere rağmen, aynı yorumları göndermeye devam eden kişilere ise; 24 saatlik zaman aşımı cezası uygulanmış olacak.

Şuan İçin Sadece İngilizce İçerikli Yorumlara Engelleme Yapılıyor!

Güncellemeler sadece İngilizce içerikli yorumlar için çalışacak. Diğer diller için ise çalışmaların devam ettiği şirket tarafından iletilen bir diğer haber arasında yer alıyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap