Xiaomi 200W HyperCharge Kablolu, 120W Kablosuz Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Xiaomi 200W HyperCharge Kablolu, 120W Kablosuz Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı

0

Xiaomi, 4.000 mAh pili 8 dakikadan daha kısa sürede tamamen şarj ettiğini iddia eden 200W HyperCharge hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji, Xiaomi’yi şimdiye kadar bir akıllı telefon için en yüksek olan 200W hızlı şarj sunan ilk şirket yapıyor.

Xiaomi HyperCharge hızlı şarj teknolojisi dikkatleri üzerine çekiyor

Çinli teknoloji devi, 200W HyperCharge hızlı şarj ve 120W kablosuz hızlı şarj teknolojisinin duyurusunu Twitter üzerinden yaptı. Şirket 4000 mAh kapasitesine sahip bir akıllı telefonun kaç dakika içerisinde şarj olduğuna dair bir video yayınladı. Yayınlanan bu videoya göre 4000 mAh’lık bir akıllı telefon sadece 44 saniye içerisinde yüzde 10’a kadar şarj olabiliyorken cihazın bataryasının yüzde 50’si ise sadece 3 dakika içerisinde şarj olabiliyor. Bu teknoloji sayesinde cihazın 8 dakika içerisinde tam kapasiteye ulaştığı görünüyor.Yayınlanan video içerisinde 120W kablosuz hızlı şarj teknolojisinin de tanıtımı yapıldı. Xiaomi, bu video içerisinde özel yapım Mi 11 Pro cihazını kullanırken cihazın 4000 mAh’lık bataryası kablosuz hızlı şarj ile 7 dakika içerisinde yüzde 10’a kadar şarj olabiliyor. Ayrıca cihazın bataryasının yüzde 50’si bu teknoloji sayesinde 15 dakikada şarj olabiliyor.  

Xiaomi bizleri heyecanlandıran bu şarj teknolojisinin ne zaman kullanıma geçileceğine dair bir paylaşım yapmadı. Ancak bu teknolojinin gelecekte çıkacak olan amiral cihazlar içerisinde kullanılabileceği beklenenler arasında yer alıyor.

Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden düşüncelerinizi paylaşabilir, sayfamız içerisinden bu tür haberleri okumaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap