Windows 12 Hakkında Tüm Bilinenler
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Windows 12 Hakkında Tüm Bilinenler

0

2021’in sonlarına doğru Windows 11’i piyasaya süren Microsoft, görünüşe göre yeni bir sürüme hazırlanıyor. Windows 11’in tamamlanmadan piyasaya sürülmesine rağmen, Microsoft sürekli güncellemelerle, iyileştirmelerle ve hataları gidererek bu işletim sistemini geliştirdi. Ancak sızıntılara göre, Windows 12’nin yakın bir gelecekte çıkabileceği belirtiliyor.

Microsoft, 2022’de Windows 11 sürüm 22H2’yi ve 2023’te sürüm 23H2’yi piyasaya sürdü. Ancak şirket, 2024 yılında Windows 12’yi çıkarabilir. Bu süreçte, “Moment” adlı paketlerle birlikte özelliklerin hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaştırılması gibi yeni bir güncelleme stili benimsendi.

Windows 12’nin 2024 sonbaharında piyasaya sürülebileceği ve 2025’te geniş çapta kullanıma sunulabileceği konuşuluyor. Hatta Windows 12’nin yapay zeka tabanlı ilk işletim sistemi olabileceği belirtiliyor. Intel’den gelen sızıntılara göre, yeni işletim sistemi üzerinde çalışılıyor, ve Insider Programına yeni bir katman eklenmiş durumda.

Windows 12’nin çıkış tarihiyle ilgili olarak, Commercial Times tarafından yayınlanan bir rapora göre, Microsoft’un Windows 12’yi Haziran 2024’te piyasaya süreceği söyleniyor. Bu tarih, PC sektörü için önemli bir döneme işaret ediyor ve “yapay zeka PC” trendini tetikleyebilir.

Acer CEO’su Jason Chen ve Quanta CEO’su Barry Lam’in açıklamalarına dayanarak, yapay zeka destekli bilgisayarların sektörde hızla benimseneceği ve Windows 12’nin çıkışıyla birlikte bu trendin güçleneceği belirtiliyor. Bu gelişmeler, 2024 yılı için Windows 12’nin ihtimallerini artırıyor. Windows 12’nin kullanılabilmesi için donanımsal yapay zeka desteğinin gerekebileceği düşünülüyor. Her şey, zaman içinde netleşecek.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap