Whatsapp dosya boyutunu arttırmaya hazırlanıyor: 2 GB’a kadar dosya gönderilebilecek
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Whatsapp dosya boyutunu arttırmaya hazırlanıyor: 2 GB’a kadar dosya gönderilebilecek

0

En aktif mesajlaşma, görüntülü ve sesli konuşma uygulaması Whatsapp, yakın zamanda dosya gönderimi için yeni bir özelliği aktif hale getirecek. Halihazırda 100 MB boyutunda dosya gönderilebiliyor. Henüz hazırlık aşamasında olan özellikle birlikte bu boyutun 2 GB’a yükseltileceği kaydedildi.

Whatsapp Dosya Boyutunu Arttırıyor

Whatsapp, dosya gönderim boyutunu arttırmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların daha büyük dosyaları gönderebilmeleri için dosya boyutunu 2 GB’a yükseltecek özelliği test aşamasına alan uygulama yakın zamanda özelliğin aktif hale getirileceğini duyurdu.

Test aşamasında olan özellik Arjantin’de belirlenen az sayıdaki kullanıcı tarafından deneniyor. Güncel durumda 100 MB dosya gönderim hakkı tanıyan Whatsapp, test aşamasında olumlu geri dönüş alınması durumunda dosya boyutunu 2 GB’a yükseltecek.

Whatsapp dosya boyutunu arttırmaya hazırlanıyor

Telegram Bir Adım Önde

Whatsapp’ın henüz test aşamasına aldığı özellik uzun süredir Telegram’da mevcut. 2 GB’a kadar dosya gönderim hakkı tanıyan Telegram ayrıca sınırsız sayıda paylaşım yapılmasına da olanak sağlıyor. Whatsapp’ta ise 30 adetle sınırlı paylaşım hakkı bulunuyor. Dosya paylaşımı konusunda Telegram, Whatsapp’tan bir adım önde.

Whatsapp, kaybettiği kullanıcıları yeniden kazanmayı hedefliyor

Gizlilik sözleşmesini ihlal ettiği dönemde çok sayıda kullanıcısını kaybeden Whatsapp, bu süreçte yüzlerce kullanıcısını Telegram’a kaptırdı. Kullanıcılarını geri kazanmayı hedefleyen şirket dosya paylaşımı başta olmak üzere birçok yenilik getirmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap