Uzayda Bir Gece Konaklamanın Bedelleri!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Uzayda Bir Gece Konaklamanın Bedelleri!

0

Amerikan Uzay Ajansı NASA tarafından yapılan açıklamalara göre uzayda bir gece konaklayabilmek için maliyetler listesi yayınlanmış oldu.

NASA, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu toplantı sonrasında, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun işletmeye açıldığını açıklamış oldu. NASA, uzayda gecelik olarak konaklamak için maliyetlerin ne kadar olduğunu da açıklamış oldu.

Gece Konaklamak İçin İki Alternatif Var!

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan gelir elde edebilmek için işletmeye açıldığı bilgisini paylaşan NASA, üretim ve ticari amaçlı üretim işlemlerinin yanı sıra artık turizm işlemleri de yapılmaya başlanacak.

Gecelik Konaklama Bedelleri

Üretim dışında uzayda bir gece olmak üzere konaklamak isteyen kişilere iki alternatif sunulacak. Bu seçenekleri detaylı olarak incelemek gerekirse;

  • Paket içerisinde; yaşam desteği ve lavabo erişimi olan hizmet için gecelik 11.250 Amerikan Doları,
  • Paket içerisinde; Yemek, Tıbbi Malzeme, Mürettebat Malzemeler, Yaşam Desteği ve Lavabo Erişimi olan hizmet için gecelik 22.500 Amerikan Doları,

Ödemek gerekmektedir.

Yılda Sadece İki Kişi Konaklayabilecek!

NASA tarafından yapılan bu hizmet, her yıl için sadece iki kişiyle sınırlandırılmış durumda. Her yıl uzaya iki turist götürüleceğini ifade etmekte olan NASA, yolcularını bu hizmet için hazırlamış olduğu Amerikan uzay fırlatma araçları ile taşıyacak.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap