Twitter’ın Eski Çalışanı Hapise Girdi!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’ın Eski Çalışanı Hapise Girdi!

0

Twitter isimli şirketin eski çalışanı, Twitter üzerinden Suudi Arabistan hükümetine casusluk suçu işlediği gerekçesiyle tutuklandı.

Elon Musk tarafından yakın zamanda satılan alınan Twitter isimli uygulamanın, eski bir çalışanının casusluk yaptığı haberi şuan herkes tarafından konuşulan skandal haberler arasında yer alıyor.

3.5 Yıl Hapis Cezası Verildi!

NBC News ve Reuters isimli yayıncı sitelere göre, 2013 ile 2015 yılları arasında şirkette çalışmakta olan Ahmad Abouammo isimli çalışan, bu süreler arasında Suudi Arabistan adına casusluk yaptığı için, 3.5 sene kadar hapis cezasına çarptırılmış oldu.

Kişisel Bilgileri Suudi Yetkililer İle Paylaşmış!

Suudi Arabistan hükümetini eleştiren kullanıcıların tüm kişisel bilgilerini, Suudi yetkililer ile paylaşmış olup, bu suçundan dolayı da ceza aldığı yapılan haberler arasında yer alıyor.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Medya Ortaklıkları Yöneticisiydi!

Eski Twitter Çalışanı Ahmad Abouammo, Twitter isimli şirkette çalıştığı dönemde, Orta Doğu ve Kuzey Afrika medya ortaklıkları yöneticisi pozisyonunda görev almaktaydı.

Kara Para Aklama ve Dolandırıcılık Suçlarını Da İşlemiş!

Yapılan diğer haberlere göre, ilgili Twitter çalışanı; yapmış olduğu casusluk suçlarından dolayı Suudi yetkililer tarafından 100 bin dolar değerinde iki adet banka havalesi ve buna ilave olarak 42 bin dolar değerinde saat hediyesi almış. Ayrıca kendisi kara para aklama ve dolandırıcılık gibi suçlardan da aranan bir isim olarak tespit edilmiş.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap