Twitter’dan Kullanıcıları Bot Hesaplardan Koruyacak Yeni Özellik
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Twitter’dan Kullanıcıları Bot Hesaplardan Koruyacak Yeni Özellik

0

Twitter, içerisinde bulunan spam hesapların gerçek kullanıcılara vermiş olduğu rahatsızlığı bitirmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda yeni bir özelliği test etmeye başladılar. Test edilmeye başlanan bu özelliğin ne zaman yeni bir güncelleme ile yayınlanacağı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat gelen son bilgilere göre özellik şu anlık test aşamasında.

Günümüzün en popüler sosyal medya araçlarından biri olan Twitter, üzerinde çalıştığı bir özelliği açığa çıkmış durumda. Henüz geliştirilme aşamasında olan bu özellik ile çoğu kullanıcın artık yeter dediği bot hesapların verdiği rahatsızlık sonlandırılmak hedefleniyor. Spam etiket ve atılan tweetlere reklam amaçlı bot hesaplar tarafından verilen cevapların sona erdirilmesi planlanıyor. 

Özellik Nasıl Aktif Hale Getirilecek?

Üzerinde çalışılan özelliğin de detayları ise şu şekilde olacak: Twitter’a giriş yapıldıktan sonra ayarlar bölümünden bahsetmeler kısmı açıldığı zaman bu bölümden kimlerin etiket yapabileceğini seçebiliyor olacağız. Kullanıcı isterse tüm etiketleri bildirim olarak alabilecek, isterse sadece takip ettikleri kişilerin etiketlerini alabilecek. Bu şekilde son kullanıcı istenmeyen etiketlerden yapmış olduğu birkaç ayar ile kurtulmuş olacak.

Twitter’a yakın zamanda gelmesi beklenen bu özellik ile bot hesaplardan reklam veya farklı amaçlarla yapılan etiketleme işlemlerinin artık sonuna gelmiş olacağız. Birçok kullanıcıyı sanal taciz derecesinde rahatsızlık veren bu işlemin Twitter ortamından silinip tarihe karışacak gibi gözüküyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap