Twitter, Çalışanlarını Geri Çağırıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, Çalışanlarını Geri Çağırıyor!

0

Elon Musk tarafından Twitter isimli şirketin satın alınmasından sonra bazı çalışanların iş sözleşmesi iptal edilmişti. Yapılan bu işten çıkarma işlemleriyle ilgili olarak, Twitter üzerinde oluşan bazı problemlerin çözülmesi adına eski çalışanlar tekrar şirkete davet ediliyor. Uygulamayı düzene sokmak, oluşan problemleri hızlı bir şekilde gidermek ve sistemin devamlılığını sağlamak adına çıkartılan bazı çalışanlar şirkete tekrar çağırılmış durumda.

Twitter İş Gücünü Yarıya İndirmişti

Mevcut personel sayısında çok ciddi şekilde azaltma yapan Elon Musk ve ekibi, bu işçi çıkartma süreçlerinden sonra bazı çalışanlara tekrar ihtiyaç duymasıyla birlikte onları tekrardan şirkete davet etti. Bu da demek oluyor ki; Elon Musk mevcut personellerin özelliklerine ve yeteneklerine bakmadan iş sözleşmesini feshetti. Bu hatasından dönmeye çalışan Musk, personellerin geri gelmesi adına çalışmalarını sürdürüyor.

Bazı Çalışanlara Şirkete Geri Dönüp Dönmeyecekleri Soruldu!

Gazeteci Casey Newton, Twitter’in bağlantılı olduğu kanallardan birinden elde etmiş olduğu bir takım mesajları paylaşmış oldu. Yapılan açıklamaya dair mesajda ise şu ifadeler yer almaktaydı: ” Hafta sonu bu mesaj için üzgünüm, ancak bunu yazmak istedim. Bazı çalışanların şirkete geri dönüp dönmeyeceklerini sorma fırsatımız olduğunu bilmenizi istiyorum. İsimleri ve gerekçeleri pazar günü saat 16.00’ya kadar bir araya getirmem gerekiyor.”

Şirket 3.800 Tane İşçisini Çıkartmıştı!

Şirket devir işlemlerini takip eden Cuma gününden sonra 3.800’den fazla çalışanını şirket bünyesinden çıkartmıştı. Bu işlem sonrasında yeni erişilebilirlik özellikleri geliştirmek için şirkette bulunan sorumlular dahi işten çıkartılmış olup, bu durum sonradan fark edilmiş olarak karşımıza çıkmış durumda.

Elon Musk: “Şirket Her Gün 4 Milyon Amerikan Doları Zarar Ediyor.”

Twitter isimli şirketin yeni sahibi Elon Musk, işten çıkartma işlemlerinin en büyük nedeni olarak şirketin her gün 4 milyon Amerikan dolarından daha fazla tutarda zarar ettiğini sebep gösterdi. Şirketin yaşadığı maddi zarar durumunu durdurmak, ortadan kaldırmak ve kazanç sağlamak için yaptığı bu işlem sonrasında işten çıkartılan bazı personellerin, şirket bünyesine tekrardan alınması gerekti.

Ayrıca mevcut zararın azaltılıp, kar sağlatılması adına Twitter‘in bazı özelliklerinin de ücreti olarak sunulması konuşulan konular arasında.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap