Sony’den oyunseverlere müjde: PS3 oyunları, PS5’te oynanabilecek
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Sony’den oyunseverlere müjde: PS3 oyunları, PS5’te oynanabilecek

0

Sony, Playstation 5 için yeni bir güncelleme getirmeye hazırlanıyor. Yalnızca Playstation 4 oyunlarının oynanabildiği PS5’te getirilecek güncellemeyle birlikte Playstation 3 oyunlarının da oynanabileceği belirtiliyor. Sony’nin en ciddi rakibi Xbox’ta türüm sürümlerde oyunlar oynanabiliyor. Playstation için de benzer bir özelliği getirmeyi planlayan Sony, kullanıcılarını mutlu etmeye hazırlanıyor.

Playstation Plus Aboneleri için Getirilecek

Playstation için geçtiğimiz günlerde PS Plus’ı piyasaya sunan Sony, uygulamanın içeriğinde PS3 oyunlarına da yer veriyor. PS3 oyunlarının yanı sıra PS1 ve PS2 oyunlarının da yer aldığı uygulamada PS5 kullanıcıları Playstation 4 haricinde diğer sürümler için sunulan oyunları oynayamıyor.

Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen Playstation ekibi PS3 emülatörü üzerinde çalışmalara başladı. Çalışmaların sonuç vermesiyle birlikte Playstation 5 kullanıcıları geriye dönük sürümler için üretilen oyunları oynayabilecek.

Cell İşlemcisi Engel Çıkarıyor

Hazırlıkların çok daha öncesinden başladığı belirtilirken, PS3’te yer alan Cell işlemcisinin PS5’te yeterli olmadığı ve bu sebeple de çalışmaların yavaş ilerlediği aktarıldı. PS3 için piyasaya sürülen oyunların bir kısmı PS5’te çalıştırılabiliyor. Ancak Ratchet&Clack, Metal Gear Solid 4, Red Dead Redemption gibi çok sayıda oyun Playstation 5 sürümünde oynanamıyor. Kullanıcılarının mağduriyetini gidermek isteyen Sony ise çalışmaları hızlandırmak için yeni yöntemler deniyor.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap