Renk Seçimine Yardımcı Olacak İnternet Sayfaları
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Renk Seçimine Yardımcı Olacak İnternet Sayfaları

1

Renkler gerek duygularımızı gerek hislerimizi gerek hayalimizi yansıttığımız bir içerik olmaya devam ediyor. Sadece insanlar değil hayvanlar bile renklerden faydalanıyor. Örneğin tavus kuşu bile o görkemli kuyruğunu açarak dişisini etkilemeye çalışıyor. Hayvanlar bile renkleri bu denli kullanıyorken insanları anlatmaya gerek bile yok diyebiliriz.

Tavus Kusu

Bu yazımızda ise özellikle grafik tasarımcılarının ihtiyacı olan bazı renk palet sitelerinden bahsedeceğiz.

Renk seçimleri bazen oldukça zorlayıcı olabiliyor. Başkalarına sorarak bu zorlayıcı sorunun üstesinden gelmeye çalışsakta bazen sonuç alamıyoruz. Bu yazımızda ise bu sorunlarımızı büyük ölçüde kaldırabilecek bazı internet sayfalarını paylaşacağız.

Renk seçimlerini kolaylaştıran web sayfaları

Coolors

Bu web sayfası bizlere onlarca uyumlu renk paletlerini karşımıza çıkarıyor. Ayrıca seçmiş olduğunuz paleti kaç kişinin daha kaydettiğini bile görebiliyorsunuz. Renkler herkesin kendi tercihi olsada birçok kişinin beğendiği renkleri belki sizlerde beğenebilirsiniz?

Color Hunt

Paylaştığımız bu internet sayfası da aynı şekilde oldukça uyumlu renk paletlerini bizlere sunuyor. Paylaştığımız ilk sayfada zevkinize uygun bir palet bulamadıysanız bu sayfaya da göz atmayı unutmayın

uiGradients

Bu internet sayfasında ise karşımıza gradyanlar çıkıyor. Gradyan renklerden kısaca bahsedersek bunlara renk geçişleri diyebiliriz. Onlarca gradyan renk seçeneği sunan bu siteye de mutlaka göz atmanızı öneririz.

WebGradients

Aynı şekilde bu internet sayfası da bizlere onlarca gradyan seçeneği sunuyor. Sayfayı sadece aşağı kaydırarak bu gradyan renkleri görüntüleyebilir, zevkinize en uygun olan seçeneği seçebilirsiniz.

Bu yazımızda Teknoloji Kafe olarak sizler için bazı web sayfalarını derledik. Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden düşüncelerinizi paylaşabilir, sayfamız içerisinden bu tür yazıları okumaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 yıl önce

    Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir