Oyunseverlere güzel haber: GTA 6, 2024’te çıkabilir!  
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Oyunseverlere güzel haber: GTA 6, 2024’te çıkabilir!  

0

GTA 6 oyununun yapımcı şirketi Rockstar’ı bünyesinde barındıran Take-Two Interactive, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’yla şirketin mali verilerini paylaştı. Verileri inceleyen oyunseverler GTA 6’nın piyasaya sunulacağı tarihle ilgili tahminler paylaşmaya başladı.

Take-Two Interactive Verilerini Paylaştı

Rockstar şirketinin hisselerini bünyesinde barındıran Take-Two Interactive mali verilerini borsaya sundu. Şirketin mali verileri bir hayli ilginç. 2023 yılına dek stabil bir gelir akışı tahmininde bulunan şirket, 2024 yılı itibarıyla gelirlerinde büyük çaplı bir artış öngörüyor. Şirketin mali kayıtlarını paylaşmasıyla birlikte piyasaya yorumcuları GTA 6 ile ilgili tahminlerde bulundu.

GTA 6'nın çıkış tarihine ilişkin önemli detay

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Oyunseverler yıllardır GTA 6 ne zaman çıkacak sorusuna yanıt arıyor. Rockstar oyunun çıkış tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yayımlamadı. Ancak Rockstar’ın haklarını elinde bulunduran Take-Two Interactive’nin mali verileri piyasa uzmanları tarafından yorumlandı. Uzmanların yaptığı yorumlara göre GTA 6 çıkış tarihi 2024 yılı olacak.

Take-Two Interactive’nin mali verilerinde şirketin gelir akışı için 2018-2023 yılları arasında stabil bir grafik çizilmiş. Ancak 2024 yılından itibaren yüzde 50’ye varan bir artış bekleniyor. Piyasa uzmanları ise bu artışı GTA 6 oyununun çıkış tarihiyle ilişkilendiriyor.

GTA 6 ne zaman çıkacak sorusuna henüz resmi bir kaynaktan yanıt verilmedi. Ancak ekonomistlerin tahminlerine bakıldığında oyunun 2024 yılında piyasaya sunulacağını söyleyebiliriz. Buna göre GTA 6 oyununun satışa çıkarılmasını bekleyenler 2 yıl daha sabredecek.

‘GTA 6 2024 Yılına Kadar Çıkamaz’

Oyun piyasası hakkında kamuoyuna sızıntı bilgiler paylaşan ve bu şekilde adından söz ettiren Tom Henderson, geçtiğimiz yıl yayınladığı bir videoda GTA 6 ne zaman çıkacak sorusunu yanıtladı. Tom Henderson yaptığı açıklamada GTA 6’nın 2024 yılına kadar çıkamayacağını vurguladı. Henderson’un yaptığı açıklama ve Take-Two Interactive’nin mali verileri GTA 6 ne zaman çıkacak sorusuna yanıt niteliği taşıyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap