Netflix ve Apple ‘Will Smith’ filminden vazgeçti
  1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Netflix ve Apple ‘Will Smith’ filminden vazgeçti

0

Will Smith, Oscar gecesi törende gerçekleştirdiği eylemin faturasını ağır ödüyor. Ünlü aktörün yer alacağı birçok proje iptal edilirken en ağır kararı Netflix ve Apple TV verdi. Will Smith’in hayatının konu edinileceği projeden vazgeçen dijital platformlar, alınan karara gerekçe olarak Oscar töreninde yaşananları örnek gösterdiler.

Will Smith Filmine Teklif Vermediler

Netflix ve Apple TV+, gelecek aylarda çekilmesi planlanan ve Will Smith’in hayatının konu edinileceği filmin gösterimi için teklif vermeye hazırlanıyorlardı. Ancak önce Netflix, sonrasında Apple TV+ projeye teklif vermekten vazgeçti. Ünlü aktörün ‘Will’ kitabından esinlenecek yapım için farklı bir platformun teklif verip, vermeyeceği ise merak konusu oldu.

Resmi Açıklama Yapılmadı

WILL kitabından esinlenecek yapıt için tekliflerini geri çeken her iki dijital platformdan da resmi bir açıklama yapılmadı. Will Smith’te konu hakkında sessizliğini koruyor. Ancak güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre hem Netflix, hem de Apple TV+ Will Smith’in Oscar gecesinde yaptığı tepki çeken hareketinden ötürü ünlü aktörle bir daha çalışmak istemiyor.

Aktör Değişimi

Netflix, ABD projelerinde siyahi yıldız olarak Will Smith’i ön plana çıkarıyordu. Ancak platform Smith’tle yolları ayırma kararı aldı. Netflix’in Mike Epps ve ünlü basketbolcu Michael Jordan gibi halkın gözünde sempatisi bulunan siyahi yıldızlara ilgi gösterdiği belirtildi. Son günlerde kullanıcı sayısını hızla arttıran platform bir hata yapmak istemiyor. Bu sebeple halkın tepkisini çeken hareketinden ötürü Will Smith yerine farklı bir siyahi yıldızla çalışmanın hesaplarını yapıyor.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap