Netflix, Gears of War filmi ve animasyon dizisi yapıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Netflix, Gears of War filmi ve animasyon dizisi yapıyor!

0

Son zamanlarda Netflix isimli dijital içerik yayın platformu tarafından birçok farklı bilgisayar oyunu bir takım dizi ve filmlerin ana konusu olarak baz alınmakta. Bu sürecin son çalışması olarak 16 yıldır aramızda olan oyunların başında olan Gears of War isimli oyun bulunmakta.

Dizi ve Filmin Uyarlanması İçin The Coalition İle Ortaklık Kuruldu!

16 sene önce piyasaya çıkan ve milyonlarca oyuncusu olan oyun Netflix tarafından yapılan incelemeler sonrasında bu oyunun da film ve dizisinin yapılmasına karar vermiş oldu. Netflix, bu işlemler için The Coalition ile ortaklık kurdu. Hem oyun severler hem de film ve dizi severleri büyük bir heyecan içerisine sokan bu hareket, şimdiden dizi ve filmlerin yayın tarihini merak edilir bir şekilde bekletir hale gelmiş oldu.

Oyunun 16.Senesinde Gelen Güzel Haber!

Geras of War isimli oyun 7 Kasım 2006 tarihinde piyasaya girmiş olmakla beraber kendi oyun kategorisine oldukça önemli kazançlar sağlamıştı. Oyun serisinin 16. yıl dönümünde yapılan Netflix paylaşımı ile, oyunun serisinin Netflix bünyesine geleceği bilgisi yayınlanmış oldu.

Hem Film Hem Dizisi Yapılacak!

İşlemler ile ilgili Netflix tarafından çok fazla detay paylaşılmamış olsa da; Gears of War‘ın ilk uzun metrajlı film uyarlaması ile izleyiciler ile buluşacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca film sonrasında oyunun dizisi de yapılacak.

Gears of War Oyunu Nedir?

Bilgisayarlar için üretilen ve kodlanan bir video oyunu olan bu oyun, 2006 senesinde piyasaya sürülmüştür. Oyun çoklu oyunculu oynanmaktadır. Çoklu oyunculu oynanabilen bu oyun tekli olarak da oynanabilmektedir. Oyun kategorisi savaş ve aksiyon kategorilerine aittir. Oyunun tüm hakları 2014 yılında Microsoft tarafından alınmış olup, oyun bolca kanlı sahne içermektedir.

Gears of War Oyununun Bölümleri Nelerdir?

  • 1.Bölüm: Ashes, 14 Years After E-Day, Trial By Fire, Fish In a Barrel, Fork in the Road, Knock Knock, Hammer, Wrath, China Shop
  • 2.Bölüm: Nightfall, Tick Tick Boom, Grist, Outpost, Lethal Dusk, Dark Labyrinth, Powder Keg, Burnt Rubber, Last Stand
  • 3.Bölüm: Belly of the Beast, Downpour, Evolution, Coalition Cargo, Darkest Before Dawn, Angry Titan, Tip of The Iceberg
  • 4.Bölüm: The Long Road Home, Campus Grinder, Bad to Worse, Hazing, Close to Home, Imaginary Place, Entrenched
  • 5.Bölüm: Desperation, Impasse, Comedy of Errors, Window Shopping, Powers That Be, Jurassic Proportions, Special Delivery, Train Wreck, Pale Horse

Yazar Hakkında

Yorum Yap