Need For Speed Kasım ayında piyasaya sunulacak
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Need For Speed Kasım ayında piyasaya sunulacak

0

Need For Speed, geçtiğimiz yıl sessizliğini korudu. Uzun süreli sessizlik ise bu yıl sona erecek. Köklü yarış oyunu serisinin yeni sürümü Kasım ayında piyasaya sunulacak. İlk olarak 1994 yılında oyunseverlere sunulan oyunun bugüne kadar 30 adet farklı yayını bulunuyor. En son 2020 yılında piyasaya sunulan Need For Speed: Hot Pursuit ise serinin takipçileri tarafından büyük beğeni toplamıştı.

Criterion Games’e Verildi

Need For Speed serisi Ghost Games tarafından geliştiriliyordu. Ancak yapım şirketi EA, 2019 yılında oyunun haklarını Criterion Games’e verdi. Criterion Games tarafından yazılan Need For Speed: Hot Pursuit ise beklenen verimi verdi ve oyunseverler tarafından tam not aldı.

Bu yıl piyasaya sunulacağı tahmin edilen serinin yeni oyunu planlamalara göre aslında geçtiğimiz yıl piyasaya sürülecekti. Fakat Battlefield 2042 için yapılan yatırımlara ağırlık vermek isteyen EA, projeyi bir yıl daha erteledi. Criterion Games tarafından geliştirilecek yeni sürümün Kasım ayında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Sadece PS5 için Geliştirilebilir

EA’nin yapımcılığını, Criterion Games’in ise geliştiriciliğini üstleneceği serinin yeni oyunu yalnızca PS5 ve devamındaki yeni nesil formatlar için çıkarılabilir. Böylesi bir durumda serinin dünya çapında ne kadar satabileceği ise akıllarda soru işaretini doğurdu. Ancak, EA’nin tüm riskleri göze alacağı ve oyunu yeni nesil için piyasaya sunacağı aktarıldı.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap