NASA’dan Elon Musk Çağrısı!
  1. Ana Sayfa
  2. Uzay ve Bilim

NASA’dan Elon Musk Çağrısı!

0

Son zamanlarda sadece Twitter üzerinden yapmış olduğu çalışmalar ile adını duyuran Elon Musk, NASA tarafından yapılan çağrı ile SpaceX isimli şirketi ile ilgilenmesi de talep edildi.

Önce Ay’a Sonra Mars’a!

NASA tarafından yürütülen proje olan Artemis isimli görev kapsamında; 2025 yılına kadar uydumuz Ay’a ve sonrasında Mars’a astronot gönderimi için planlamalar yapılmaya devam ediliyor.

NASA’nın yardım almış olduğu Dynetics, Blue Origin ve Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX gibi şirketler ise kendi geliştirmiş olduğu SLS isimli roketiyle yolculukları güvenli hale getirmiş olacak.

NASA Elon Musk’tan Rahatsız Olduğunu Dile Getirdi!

Twitter isimli platformu satın alarak yoğun bir çalışma temposu içerisine giren Elon Musk, tüm zamanını Twitter genel merkezinde geçiriyor. Bu durum, NASA tarafından rahatsızlıkla karşılanıyor.

Elon Musk Endişe Yaratıyor!

NASA’nın yöneticisi olan Bill Nelson; Twitter ile ilgilenmekte olan Elon Musk’ın SpaceX bünyesinde yer almakta olan Artemis görevi ihalesinin aksamaya uğrayabileceğinden endişe duyuyor.

Elon Musk tarafından yönetilen SpaceX, almış olduğu ihale ile 2025 senesi sonlarında Artemis 3 görevine katılmakta olan astronotları yüzeye indirmiş olacak. Bazı teknik ve maddi problemler nedeniyle görevleri geciktirmiş olan NASA, Elon Musk yüzünden ayrıca bir aksama olmasını istemiyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap