Microsoft, Windows Mixed Reality desteğini sonlandıracağı tarihi açıkladı.
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Microsoft, Windows Mixed Reality desteğini sonlandıracağı tarihi açıkladı.

0

Microsoft, Aralık 2023’te Windows Karma Gerçeklik’in geliştirme aşamasının tamamlandığını sessizce duyurdu. Şirket, son olarak Windows Karma Gerçeklik hakkında yeni detaylar paylaşarak, tüketiciler ve ticari kullanıcılar için destek sürecinin sona erdiğini açıkladı.

Resmi belgelere göre, Windows Karma Gerçeklik, tüketici Windows sürümleri (Home ve Pro) için 1 Kasım 2026’da ve ticari Windows sürümleri için 1 Kasım 2027’de kullanım ömrünü tamamlayacak. Bu, Microsoft’un teknik destek sağlamanın yanı sıra güncellemeleri, güvenlik yamalarını ve düzeltmeleri sunmaya devam edeceği anlamına gelir. Windows Karma Gerçeklik, kullanımdan kaldırılmış olsa bile indirilebilir olmaya devam edecek.

Microsoft, müşterilere Windows Karma Gerçeklik başlıklarını Kasım 2026 ve 2027’den sonra dahi kullanmaya devam edebileceklerini belirtiyor. Ancak destek sona erse bile, bu durum sadece Windows sürümlerinde mümkün olacak, çünkü daha yeni bir sürüme yükseltme yapmak, Windows Karma Gerçeklik’i desteklemeyen başlıkları uyumsuz hale getirecek.

Önemli bir nokta olarak, Windows Karma Gerçeklik’in kullanımdan kaldırılması ve destek sonunun, Microsoft’un artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens’i etkilemediğini vurgulamak önemlidir. Microsoft, HoloLens geliştirmelerine ve kurumsal müşterilere olan bağlılığını sürdürme konusunda kararlı olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap