Microsoft Copilot, İOS İçin Yayında
  1. Ana Sayfa
  2. Tekno+

Microsoft Copilot, İOS İçin Yayında

0

Microsoft Copilot, iOS kullanıcıları için ücretsiz olarak App Store’da yerini aldı. Bu yenilik, birkaç gün önce Android platformunda tanıtılan uygulamanın ardından gerçekleşti. Copilot, yapay zeka destekli bir asistan olarak, günlük yaşamınızı kolaylaştıracak bir dizi işlevi bünyesinde barındırıyor.
Copilot, kullanıcılara “günlük yapay zeka arkadaşı” olarak hizmet veriyor. Bu, uygulamanın sadece sorularınızı yanıtlamakla kalmayıp, aynı zamanda hızlı e-posta taslakları hazırlamanıza, hikayeler veya senaryolar oluşturmanıza, karmaşık metinleri özetlemenize ve daha pek çok görevi yerine getirmenize olanak tanıdığı anlamına geliyor.

Copilot, OpenAI’nin en son GPT-4 modelini temel alıyor. Bu, normalde ChatGPT’nin ödeme seçeneğiyle sınırlı olan güçlü bir büyük dil modeline ücretsiz erişim sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, dilin derinliklerine inerek daha etkili ve anlam dolu iletişim kurma şansına sahip oluyorlar.

Uygulama, kullanıcılara mobil cihazlarında yapay zeka destekli sanat eserleri oluşturma imkanı da sunuyor. Bu özellik, OpenAI’nin DALL-E 3 modelini kullanarak görsel içerik üretimini destekliyor. Microsoft, Copilot’u GPT-4’ün gücünü DALL-E 3’ün yaratıcı yetenekleriyle birleştirerek, tasarım iş akışlarını geliştirmenin yanı sıra kullanıcıların yaratıcılıklarını yeni zirvelere taşımasına olanak tanıdığını vurguluyor.

Microsoft Copilot, GPT-4 ve DALL-E 3 gibi güçlü yapay zeka modellerini bir araya getirerek, kullanıcılara hem iş hem de yaratıcılık alanlarında benzersiz deneyimler sunuyor. Ücretsiz erişim imkanıyla, bu uygulama, mobil deneyimleri zenginleştirmek ve kullanıcıların daha etkili iletişim kurmalarına yardımcı olmak adına önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor.İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap