Meta Binlerce Kişiyi İşten Çıkartacak!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Meta Binlerce Kişiyi İşten Çıkartacak!

0

Son zamanlarda birçok ünlü şirketin işten çıkarma haberlerini sizlerle paylaşmıştık. Bu haberimizde ise Meta isimli şirketin sahibi olan Mark Zuckerberg isimli yöneticinin yapacağı işten çıkarmaları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Meta Binlerce Şirket Çalışanı İle Yollarını Ayıracak!

Birçok teknoloji şirketinde işten çıkarmalar devam ederken bir haber de Meta isimli şirket tarafından yapıldı.  Mark Zuckerberg tarafından yönetilen Meta isimli şirket, bu hafta içerisinde birçok çalışanı ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Metaverse Tutkusu Yüzünden Şirket Olumsuz Etkileniyor

Bilindiği üzere birçok CEO gibi Mark Zuckerberg de Metaverse dünyasına tutkulu bir şekilde yatırımlar yapmaya devam ediyor. Kendisinin bu kadar fazla tutkulu olması ve yatırımlarını bu dünyaya çevirmiş olmasıyla birlikte; ekonomik olarak Meta isimli şirket olumsuz etkileniyor.

Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre Gelir %4 Azaldı

Yapılan incelemeler sonucunda Meta isimli şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde elde etmiş olduğu gelir geçen senenin aynı dönemine kıyasla %4 azalma gösterdi. Şirket 27,7 milyar Amerikan doları ile bu üçüncü çeyreği tamamlamış oldu.

Hisse Başı Kar 3,22 Amerikan Dolarından 1,6 Amerikan Dolarına Düştü!

Bir diğer inceleme sonrasında elde edilen veri ise; geçen sene aynı dönemlerde hisse başı kâr 3,22 Amerikan Doları seviyelerindeyken bu yıl aynı dönem 1,64 Amerikan Doları olarak karşımıza çıkmakta.

Washington Eyaletinin Yargıcı, Meta’ya 25 Milyon Dolar Amerikan Dolarına Mâl Oldu!

Şirketin artan giderleri, azalan kâr marjı ve hisse başı kâr oranlarında olan düşüşe ek olarak; geçen ay Washington Eyaletinin Yargıcı tarafından Meta’ya verilen ceza sonucunda 25 milyon Amerikan Dolarlık bir ödeme şirket tarafından yapılmak zorunda kaldı. Böyle bir dönemde bu denli büyük bir ceza, şirketi büyük oranda etkileyerek kazançların düşmesine neden oldu.

Meta İsimli Şirket Binlerce Kişiyi İşten Çıkartacak!

Meta isimli şirketin içinde bulunmuş olduğu buhranlı tablodan ötürü, şirket bünyesinde yer alan binlerce kişi ile olan sözleşmesini feshedecek ve şirketinde küçülmeye gidecek. Artan maliyetler, azalan kar oranları, son aylarda gelen cezalar ve Mark Zuckerberg’in Metaverse ekosistemine olan düşkünlüğünden dolayı harcanan 15 milyar Amerikan Doları değerinde harcama neticesinde şirket binlerce kişi ile yollarını ayıracak.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap