Meta, 265 Milyon Euro Ceza Ödeyecek!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Meta, 265 Milyon Euro Ceza Ödeyecek!

0

Mark Zuckerberg, Meta isimli şirketine dair yapmış olduğu çalışmalarda kullanıcılara ait verilerin sızdırıldığına dair işlemlerden dolayı yaklaşık olarak 265.000.000 Euro civarında ceza ödemesi yapacak.

Cezayı İrlanda Veri Koruma Komisyonu Kesti!

Meta isimli firmanın yapmış olduğu veri sızdırma ihlali sonrasında, İrlanda Veri Koruma Komisyonu ilgili şirkete 265 milyon Euro civarında ceza kesmiş oldu.

Son yıllarda çok sık bu tür haberlere konu olan Mark Zuckerberg, gizlilik ile ilgili birçok skandal durumdan dolayı ceza almış oldu. İrlanda isimli ülkede veriler ile ilgili genel geçer birçok etkeni ve kurumu denetleyen İrlanda Veri Koruma Komisyonu tarafından verilen ceza, verilerin gizliliği konusundaki ihmalleri nedeniyle ilgili şirkete kesilmiş oldu.

500 Milyon Kullanıcının Verisi Sızdırılmış Oldu!

Yapılan incelemeler sonrasında anlaşılan net verilerden birisi, ilgili şirket tarafından yaklaşık olarak 500 milyon kişinin verilerinin sızdırılması durumunun yaşandığı söylenmiş oldu.

Ceza Kapsamlı Çalışma Sonrasında Kesilmiş Oldu!

Anadolu Ajansı tarafından yapılan inceleme ve araştırma sonrasında; ilgili cezanın Avrupa Birliği bünyesinde yer alan ve denetleme hakkı bulunan kurumlar ile işbirliği sayesinde yapıldığı ve soruşturma sürecinin uzun bir sürede tamamlandığı kayıtlara geçmiş oldu.

Maliyetleri Düşürmek İstiyor!

Şirketin ceza yemesi ve bu cezanın oldukça yüklü olmasının haberinin yanı sıra, ilgili şirketin sahibi olan Mark Zuckerberg; şirket harcamalarını azaltmak adına şirket bünyesindeki 11.000 personelin görevine son vermişti.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap