LİDAR SENSÖR NEDİR?
  1. Ana Sayfa
  2. Apple

LİDAR SENSÖR NEDİR?

0

Günümüzde sürekli gündemde olan bir konuya değineceğiz. Apple son zamanlarda satışa sunduğu yeni iPhone modellerinde LİDAR SENSÖR adında yeni bir teknoloji ile akıllı telefon kameralarının kullandığı teknolojiye yenilikçi bir imza attı. Apple bu teknolojiyi ilk olarak iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinin iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 Pro ve İPhone 13 Pro Max modellerinde uygulamaya başladı. LİDAR SENSÖR adını verdiğimiz bu sensör sadece Apple şirketinin ürettiği İPhone cihazlarda bulunmakla kalmıyor aynı zamanda yeni Apple iPad, Apple iPad Air ve Apple iPad Pro modelleri üzerinde karşımıza çıkıyor.

LİDAR SENSÖR NE İŞE YARAR?

Herkesin merakla öğrenmek istediği LİDAR SENSÖR nedir sorusuna gelince bu sorunun cevabını size bu makalemizde ayrıntılı ve basit bir şekilde açıklamaya çalışacağız ve aynı zamanda LİDAR SENSÖR ne işe yarar? LİDAR SENSÖR nerelerde kullanılır? LİDAR SENSÖR kullanmanın bize faydaları nelerdir? Sorularına sizin için yanıt vereceğiz. LİDAR SENSÖR Apple iPhone amiral gemisi modellerinde ve iPad Amiral gemisi modellerinde bulunmakta olan hem yazılım hem donanım destekli bir sensördür. LİDAR SENSÖR kısaca bahsetmek gerekirse normal koşullarda radarlarda kullanılan radyo dalgaları yerine lazer ışınlarını kullanan ve nesne veya yüzeye ışık ve lazer darbeleri gönderip cismin algılanmasını sağlayan bir teknolojidir. LİDAR SENSÖR şuan için sadece Apple şirketi tarafından kullanılan özel bir sensördür.

LİDAR SENSÖR NERELERDE KULLANILIR?

Apple cihazlarda artırılmış gerçeklik, oda tarama ve obje tarama gibi özellikleri bize sunan LİDAR SENSÖR tam anlamıyla bir mühendis sensörü diyebiliriz. Bu sensör günümüzde ANDROİD cihazlarda ToF adı altında muadili bir sensör olarak geçmektedir. LİDAR SENSÖR ve ToF karşılaştırdığımız zaman LİDAR SENSÖR karanlık ortamda kullanım deneyimi olarak çok daha önde ve çok daha başarılı sonuçlar vermiş bir teknolojidir. İKİASOFT ve TEKNOLOJİKAFA ailesi olarak yaptığımız testler ve kullanım deneyimlerimiz sonucunda LİDAR SENSÖR iPhone 12 Pro ile iPhone 13 Pro Max cihazlarında kıyasladık ve aldığımız sonuçta iPhone 13 Pro Max cihazında kullanılan LİDAR SENSÖR teknolojisinin menzil olarak daha fazla ve karanlık ortam performansında daha iyi sonuç verdiğini analiz ettik. Yaptığımız test doğrultusunda 20 Mart 2020 tarihinde ilk olarak iPad Pro 11 cihazında karşımıza çıkan LİDAR SENSÖR kendisini her geçen gün yeni yazılım güncellemeleri doğrultusunda geliştirdiğini gördük.

Bu ve bunun gibi teknolojiye dair haberleri sayfamızda okumaya devam edebilir, aşağıdaki kısımdan yorum bırakıp düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap