LG, Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldı
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

LG, Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldı

0

Rusya’nın, Ukrayna’ya başlattığı işgal girişimi bir ayı aşkın süredir devam ediyor. Rusya’nın başlattığı savaş dünyanın dört bir yanından tepki görüyor. Birçok marka Rusya’dan çekilme kararı aldı. Alınan yaptırım kararlarıyla birlikte ekonomik açıdan zor durumda kalan Rusya için bir kötü haber de dev teknoloji markası LG ‘den geldi.

LG, Rusya’daki Faaliyetlerini Askıya Aldı

Güney Kore menşeili teknoloji markası LG, bugün yaptığı duyuruda Rusya’ya yapılması planlanan sevkiyatların askıya alındığını açıkladı. Rusya’daki faaliyetlerini askıya alma kararı alan LG, yaptığı duyuruda, “Ukrayna halkının refahı konusunda endişe duyuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

LG, Rusya'daki faaliyetlerine son verme kararı aldı.

Süresiz Yaptırım Kararı

LG, Rusya’daki faaliyetlerini süresiz olarak askıya aldı. Telefon satışlarına son veren firma klima ve buzdolabı başta olmak üzere çeşitli alanlarda elektronik cihaz üretimini sürdürüyor. Şirket yetkilileri Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilimin yakından takip edileceğini ve bu gerilim son bulana dek Rusya’daki faaliyetlerin süresiz olarak durdurulacağını belirtiyor.

Samsung, Apple gibi teknolojinin önde gelen markaları bir ay önce yaptırım kararı alırken, LG rakiplerine kıyasla oldukça geç bir tarihte faaliyetlerini askıya alma kararı aldı. Ancak ekonomik açıdan zor bir sürece giren Rusya’nın, LG’nin aldığı çekilme kararından etkileneceği düşünülüyor.

Teknoloji Ürünleri Her Geçen Gün Azalıyor

Apple ve Samsung gibi sektörün önde gelen markaların da faaliyetlerini sonlandırma kararı Rusya’da teknolojik ürünlerin sayısı her geçen gün azalıyor. Rus halkının elektronik cihazlar arasında iki seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler Rusya’nın milli teknolojik cihazları ve Çin menşeili markalar.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap