iPhone Kameralarını Kim Üretiyor?
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon ve Tablet

iPhone Kameralarını Kim Üretiyor?

0

Apple isimli firmanın patronu Tim Cook, iPhone cihazlarda kullanılan kameraların ve kamera sensörlerinin hangi firma tarafından üretildiği bilgisini yayınlamış oldu.

Tim Cook tarafından yapılan açıklamaya göre; iPhone marka telefonlarda Sony görüntü sensörlerinin kullanıldığı bilgisi kamuoyu ile yayınlanmış oldu. Japonya’da yer alan Kumamoto isimli kentte yer alan kamera geliştirme merkezini ziyaret eden Cook, itirafını bu merkez üzerindeki ziyaretinde yapmış oldu.

Daha Önce Biliniyordu!

Kamera sensörlerinin Sony isimli firma tarafından üretildiği daha önce de telefonu parçalayan şahıs ve şirketler tarafından tespit edilmişti. Apple, iPhone ve diğer cihazlarda kullanmış olduğu parçaların tedarikçileri hakkındaki bilgileri ise gizlemeye devam ediyor.

Sony İle İşbirliği Devam Edecek!

Tim Cook, japon şirket ile uzun süredir devam etmekte olan bir işbirliği olduğunu dile getirdi. Bu övgüyle birlikte, Twitter gönderisi paylaşmış olan Cook, bu paylaşımda; “iPhone için dünyanın önde gelen kamera sensörlerini oluşturmak üzere on yılı aşkın bir süredir Sony ile iş birliği yapıyoruz. Bugün bana Kumamoto’daki son teknoloji tesisi gezdirdiği için Ken’e ve ekipteki herkese teşekkür ederim” şeklinde paylaşım yapmış oldu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap