İOS 15 Hakkında Bilinenler
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

İOS 15 Hakkında Bilinenler

0

Apple’ın dünya çapında olan Geliştiriciler Konferansı 7-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yıl bu konferans çevrimiçi olarak geliştirilecek. En büyük haberlerden birisi, Apple’ın bir sonraki işletim sistemlerinin ön izlemelerinin yer alması ve büyük bir konuşma olması bekleniyor.

Bu konferansta, 2020 yılında Apple tarafından duyurulan M1 çipinin yeni Macbook cihazlarda yer alıp almayacağından da bahsedicelek. Şirket, artık Intel işlemcilerinden ve çiplerinden uzak durmayı düşünmektedir..

Beş gün boyunca gerçekleştirilecek konferans, dünya üzerinde etkili olan Covid 19 salgının gölgesi altında kalıyor. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Apple, cihazlar için bir sonraki işletim sisteminin denenmesi için erken erişim izni verecek.

İOS 15 ile büyük değişiklikler bekleyen kullanıcılar, istediklerini umacak gibi görünüyor. Sızdırılan bilgilere göre İOS 15 işletim sisteminde büyük değişiklikler olacak. Konferansta yazılım geliştirici olan Apple mühendislerinin, işletim sistemlerini tanıtmaları bekleniyor. Sadece İOS 15 tanıtılmayacak. Ayrıca iPadOS15, MacOS12, WatchOS 8 ve TVOS 15 tanıtımı da beklenenler arasında yer alıyor.

WWDC 2021 Duyurusu

Apple’ın WWDC duyurusu, açılmış bir MacBook’a bakan Memoji karakteri resmi ve animasyonlu ile geldi. Bu görüntü, M1 çipe sahip olan MacBook’lar hakkında bir spoiler içeriyor olabilir. Görüntüdeki Mac ekranında, 7 Haziran tarihi yer alıyor. Kullanıcılar, 7 Haziran tarihini sabırsızlıkla bekliyor. Yeni tanıtımların yer alacağı bu konferansta, bir çok tanıtımın yapılması da bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap