Google Play Store açıkladı: Ücretli oyunlar bedava olacak
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Play Store açıkladı: Ücretli oyunlar bedava olacak

0

Android cihazların dijital mağazası olarak kabul edilen Google Play Store’da filmden, uygulamaya, oyundan, kitaba binlerce içerik bulunuyor. Bu içeriklerin bir kısmı ücretsizken, bir kısmı da ücretli olarak servis ediliyor. Ancak ücretli içeriklere gösterilen talep her geçen gün azalıyor. Öyle ki talebin azalması sebebiyle bu içeriklerin pazarlaması da yapılamıyor.

Google Play Store, ücretli içeriklerin tanıtımına katkıda bulunabilmek için yeni bir düzenleme getirmeye hazırlanıyor. Getirilecek düzenleme sayesinde ücretli içerikler indirimli veya bedava olarak alınabilecek. Düzenleme kapsamında mağazaya puan sistemi getirilecek. Biriktirilen puanlar ile alışveriş yapılabilecek.

Puan Modeli Türkiye’ye Geliyor

Puan düzenlemesi 3 yıl önce ABD başta olmak üzere birkaç ülkede piyasaya sunuldu. Google, 2019 yılında getirilen düzenlemenin talep görmesi sebebiyle Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülke için kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Puan modeli sayesinde kullanıcılar birikim yaparak ücretli içeriklere bedava erişim sağlayabilecek.

Puan modelinde 100 puan toplanılması halinde 1 dolarlık ücret biriktirilmiş oluyor. Dolayısıyla 100 puan biriktiren bir kullanıcı 15 lira tutarında alışveriş yapabiliyor. Puanlar ile film, kitap, uygulama veya oyun alımının yanı sıra uygulamaların içerisindeki ücretli içeriklere de erişim sağlanabilecek.

Google Play Store puan sistemi

Google Play Store Nasıl İndirilir?

Eski cihazlara sahip kişiler Google Play Store’un yeni sürümlerini indiremeyebiliyor. Bu durumda Google Play Store tarafından getirilen yeniliklerden de faydalanamıyorlar. Bahsettiğimiz sorunu yaşayan kişiler aşağıdaki adımları deneyebilir:

  • Cihazınızda bulunan Google Play Store’u silin,
  • İnternet tarayıcısını açın ve arama kısmına Play Store APK yazın,
  • İlk seçenekte yer alan Play Store mağazasına giriş yapın,
  • Ayarlar kısmına erişim sağlayın,
  • Play Store indir seçeneğine tıklayarak cihazınızla uyumlu en son sürümü yükleyin,

Yazar Hakkında

Yorum Yap