Google Fotoğraflar Ücretsiz Sınırsız Depolama Seçeneğini Kaldırılıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Google Fotoğraflar Ücretsiz Sınırsız Depolama Seçeneğini Kaldırılıyor

0

1 Haziran tarihinden itibaren, Google Fotoğraflar, kullanıcıları Google One depolama abonelik hizmetine kayıt olmayı teşvik edecek. 15 GB’lık verdiği ücretsiz depolama hakkını ise sınırlayacak.

Google fotoğraflar, fotoğraflar ve videoları için sınırsız ücretsiz depolama politikasını 1 Haziran Salı günü sona erdiriyor. Bundan sonra, yüklenilen tüm yeni fotoğraf ve videolar, Google hesabıyla birlikte verilen 15 GB’lık ücretsiz depolama alanının içine dahil edilecek. O günden önce yüklenilen fotoğraf ve videolar silinmeyecek.

Kasım ayı içerisinde duyurulan bu hareket, insanları Google’ın depolama abonelik hizmeti olan Google One’a kaydolmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Google One planları, en az 100 GB depolama alanı ve Google Play Store indirimleri içerir.

Şuanda Google Fotoğraflar üzerinde yer alan fotoğraf ve videolarınızın yedeklendiğinden emin olun. Sizin için çok iyi bir fikir olacaktır. Fotoğraflar uygulamasına girerek Ayarlar > yedekle ve eşitle seçeneğinden kontrol edebilirsiniz.

Google’ın bu kararı ile birçok kullanıcı mecburen aylık abonelikler almaya başlayacak. Son zamanlarda gelir artışı yakalamak isteyen Sosyal medya devleri de bu yöntemleri kullanmakta. Abonelikleri sınırlandırmaya veya sonlandırmaya başlıyorlar. Cihazında çok fazla depolama olmayan Android kullanıcıları için bu durum oldukça üzücü olacak gibi duruyor. Kesinlikle bu yazıyı okuduktan sonra fotoğraflarınızın yedeklendiğini kontrol etmenizi öneriyoruz. 1 Haziran’dan sonra yedeklenmeyen fotoğraflarınızı bir daha göremeyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap