Google Arama içerisine karanlık tema seçeneği eklendi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Arama içerisine karanlık tema seçeneği eklendi

0

Uygulamalar ve internet sitelerinin büyük bir kısmı bizlere karanlık tema seçeneğini sunuyor. Google’da karanlık tema seçeneğine adım uydurarak arama motoru içerisine bu seçeneği ekledi. Dünya ve ülkemiz içerisinde bu seçenek tüm herkese sunulmadı. Sizlere söyleyeceğimiz adımları uygulayarak bu özelliğin sizde olup olmadığını kontrol edebilir eğer varsa etkinleştirebilirsiniz.

Google Arama’da karanlık moda nasıl geçilir?

  1. Öncelikle Google arama motoruna giriş yapın.
  2. Sağ alt köşede bulunan “Ayarlar” seçeneğine giriş yapın
  3. “Arama Sonuçları” içerisinde bulunan “Görünüm” kısmına tıklayın ve koyu temayı seçin.
  4. Son olarak ise aşağıdaki “Kaydet” butonuna basın.

Google Arama kısmında bu seçenekler bende neden gözükmüyor?

Eğer yukarıda sıralamış olduğumuz seçenekler sizlere görünmüyor ise bunun nedeni özelliğin halen size gelmemiş olmasıdır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Google bu özelliğini şimdilik herkesle paylaşmıyor. Yakın zamanda bu özellik büyük topluluklarda kullanıma sokulacağını ve sizlerin de bu özelliği kullanabileceğini söyleyebiliriz.

Karanlık modun bana ne tür bir faydası var?

Bazı kullanıcılar ise karanlık modun faydalarını merak etmiş ve aramaya başladı. Karanlık mod etkinleştirildiğinde ekrandan çıkan mavi ışığın azalmasına yol açıyor ve gözleriniz bu sayede daha az yoruluyor. Ayrıca bazı cihazlarda karanlık mod seçeneği batarya tüketimini bile azaltabiliyor.

Google Koyu Tema
Google Koyu Tema

Çoğu uygulama ve internet sayfasının bu seçeneği sunarken Google’ın halen bu seçeneği sunmaması bizleri üzüyordu ancak gelen bu haberle Google kullanıcıları mutlu etmeyi başardı.

Teknolojiye dair haberleri sayfamızdan okumaya devam edebilir, yorumlar kısmından bu mod hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap