Google Amerika’da 8 Gbps Hızındaki Fiber İnternet Testine Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Google Amerika’da 8 Gbps Hızındaki Fiber İnternet Testine Başladı

0

Teknoloji devi Google, bugün yaptığı açıklamada Amerika’nın Utah eyaletinde 5 ve 8 Gbps indirme hızlarına sahip fiber internetini test etmeye başlayacağını açıkladı.

Google 8 Gbps interneti test ediyor

İnternet devi Google, bugün paylaşmış olduğu yazısında ABD’nin farklı eyaletlerinde 5 ve 8 Gbps hızlarındaki fiber internet sistemini test edeceğini açıkladı. Burada karşılaştırma yaparken önemli bir detayı dikkatten kaçırmamak gerekiyor. Ülkemizdeki hız belirleme ölçütleri ile Amerika’da bahsi geçen hız belirleme kriterleri farklı işliyor.

Örnek vermek gerekirse, Türkiye’de 24 Mbps hızıyla bir kullanıcı, saniyede 2 MB indirme hızı alabilirken, Google yeni kullanıcılarına saniyede 8 GB veri indirme hızı sunuyor. Üzerinde çalışılan altyapının öncelikle ABD’nin Utah eyaletinde test edileceği açıklandı. Satın almak isteyen kullancılar 5 Gbps ve 8 Gbps internet paketlerine ek olarak şirketin halihazırda 1 Gbps ve 2 Gbps indirme hızlarında paketlerini de tercih edebiliyor.. Satın alınan her paket kullanıcılara internet dışında 1 TB Google bulut depolama, ücretsiz Wi-Fi mesh sistemi ve 7/24 ücretsiz destek sunuyor. 

Google’ın fiber internet paketleri ve fiyatları

1 Gbps hızındaki internet paketi 70 dolar fiyatından satışa sunulurken bu paketler 2, 5 ve 8 olmak üzere artarak gidiyor. 8 Gbps internetin fiyatı ise 150 dolar belirlenmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap