Fransa Kısa Mesafeli Uçuşları Engelliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Fransa Kısa Mesafeli Uçuşları Engelliyor!

0

Avrupa Birliği, Fransa’nın kısa mesafeli uçuşları yasaklama planına onay verdi. Fransa vatandaşları artık 2.5 saat süren mesafelere uçak kullanmak yerine hızlı tren ile gitmek zorundalar.

Amaç: Sera Gazı Emisyonlarını Azaltmak!

Fransa, sera gazı emisyon oralarını azaltmak amacıyla kısa mesafeli iç uçuşları yasaklayan ilk ülke olmuş oldu. Bu tarihten itibaren Fransa vatandaşları artık demiryoluyla 2.5 saat süren mesafelere uçak ile gitmek yerine yüksek hızlı tren kullanarak gitmek zorunda kalacaklar.

Demiryolu Bağlantıları Gelişirse…

Fransa isimli ülkede demiryolu bağlantıları gelişirse, Paris-Charles De Gaulle Havalimanı ile Lyon ve Rennes arasında ve Lyon ile Marsilya arasında üç farklı rota daha eklenmesi mümkün olabilecek. Üç yıl süre ile yürürlükte olacak olan bu yasak sonrasında Avrupa Komisyonu sonuçları inceleyecek.

Clément Beaune: ‘İleriye Doğru Atılmış Büyük Bir Adım’

Fransa’nın Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmakta olan Beaune; yeni gelen güncellemenin ülke adına büyük bir adım olduğunu ifade etti.

Çevreci Sendikalar: “Küçük Bir Adım”

Ulaştırma bakanı tarafından büyük bir adım olarak adlandırılan bu işlem, çevreci STK’lar tarafından küçük bir adım olarak adlandırıldı. Ancak STK’lar da bu adımın doğru yönde atılan bir adım olduğunu ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap