En iyi düşük sistem gereksinimli oyunlar
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

En iyi düşük sistem gereksinimli oyunlar

0

Oluşturduğumuz listeye elbette eklenebilecek çok sayıda oyun bulunuyor. Bu yüzden değerli okuyucularımızın da yorumlarda beğendikleri düşük sistemli pc oyunları paylaşımlarını bekliyoruz. Bununla birlikte listemizde geniş bir skaladan oyun türleri barındırmaya özen göstermeye çalıştık. Zira düşük sistem gereksinimli oyunlar pc için neredeyse her türde bulunuyor ve farklı zevklere hitap edebiliyor. Bu yüzden listemizi düşük sistemli online oyunlar gibi hikayeli veya fps türünde pek çok farklı örnekle besledik.

Oluşturduğumuz listenin sıralamasının rastgele olduğunu ve iyiden kötüye gibi bir sıralamada olmadığını da belirtelim. Dilerseniz sözü çok uzatmadan düşük gereksinimli oyunlar listemize geçelim ve neler var görelim.

Spec Ops: The Line aslında çok fazla bilinmeye üçüncü şahıs nişancı türü bir oyun. Düşük sistem gereksinimli fps oyunları listesinde mutlaka olmasını düşündüğümüz Spec Ops: The Line, 2012 yılında çıkışını gerçekleştirmişti. Oyun post-apokaliptik Dubai’de geçiyor ve Delta Force ekibinin lideri Yüzbaşı Martin Walker karakteri yönetiliyor. Oyunu başarılı kılan şey ise şüphesiz ustalıkla işlenmiş olan hikayesi. Üstelik oyunda bir karar alma mekanizması da bulunuyor. Seçtiğiniz seçenekler oyunun sonunu etkiliyor. Eğer düşük sistemli fps oyunları arıyorsanız mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz.

Orta Çağ temalı bir  arasında yer alan Mount & Blade için getirilen genişleme paketi olan Mount & Blade: Warband, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilmiş durumda. 2010 tarihinde çıkışını yapay oyun gelmiş geçmiş en iyi RYO’lardan biri olarak gösteriliyor. Düşük sistemli savaş oyunları arasında üst sırada bulunan Mount & Blade: Warband’da kendi hikayenizi yaratabilir ve Kalradya’ya hakim olabilirsiniz.

Düşük sistemli oyunlar pc sisteminiz güçsüz olsa da çalışıyor ancak bu alandaki çoğu oyun tatminkar bir hikaye sunamıyor. Hollow Knight ise öyle değil. Bütünüyle iyi tasarlanmış, harika bir hikaye ile bezenmiş bir platform oyunu olarak karşımıza çıkan Hollow Knight, Team Cherry tarafından 2017 yılında geliştirilip piyasaya sürüldü. Oyunda doğaüstü bir hastalık tarafından rahatsız edilen düşmüş bir krallık olan Hallownest’i keşfeden isimsiz bir böcek savaşçısı olan Knight’ı kontrol ediyoruz. Müziği, sanat tarzı, dünya inşası, atmosferi, dövüş mekaniği ve boss fightlarıyla öne çıkan Hollow Knight, düşük sistemli hikayeli oyunlar arasında rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor.

Limbo, bağımsız stüdyo Playdead tarafından 2010 yılında piyasaya sürülen yine platform türünde bir yapım. Limbo aslında bir ön hikayeye veya bir hikaye anlatımına sahip değil. Ama bu bir eksik değil zira bir şey anlatmadan da karşı tarafa birçok şey “anlatılabilir”. Limbo ise bunu harika bir şekilde yapıyor. Açıklandığı kadarıyla Limbo’da hikayeye katkıda bulunan tek bir durum var o da oyunda kaybolan kız kardeşimizi aramamız. Ama bölüm tasarımları ve oyunun film noir tarzı aslında bize imgesel olarak daha derin şeyleri anlatıyor, daha doğrusu hayal etmemize neden oluyor. Oyunda bir konuşma ve anlatım olmadığından oyuncunun hayal gücüne bırakılmış bir hikaye söz konusu.  Her neyse, eğer düşük sistem gereksinimli hikayeli oyunlar arıyorsanız Limbo’ya mutlaka bir göz atmanızda fayda var.

Yazar Hakkında

Yorum Yap